KM Karlstad                    
  Årskurs 6                    
                       
  Arrangör: IF Göta Karlstad                  
  Datum: 2012-09-27                  
  Plats: Tingvalla IP Karlstad                  
  Tävlingsledare: Johan Engberg                  
  E-post: tavling@ifgota.se                  
  Tidtagning: Eltid                  
                       
  Flickor 60m                    
  Försök                    
  namn skola Resultat                
q Ebba Gustavsson Kroppkärrsskolan 8.68                
q Lovisa Ellström Kroppkärrsskolan 9.04                
q Amanda Andrae Råtorpsskolan 9.20                
q Natalie Johansson Råtorpsskolan 9.30                
q Josefine Byberg Skåreskolan 9.32                
q Sofie Allåker Hultsbergsskolan 9.51                
q Frida Arnell Skåreskolan 9.53                
q Julia Schöien Fritiofsson Kroppkärrsskolan 9.57                
q Maja Bengtzon Råtorpsskolan 9.62                
q Elin Blomqvist Skåreskolan 9.65                
q Irma Nordlind Stodeneskolan 9.84                
q Alva Nyström Västerstrandsskolan 9.87                
q Saga Voxlin Hultsbergsskolan 9.88                
q Izabella Nickolic Frödingeskolan 9.96                
                       
Plac                      
15 Anna Klara Smedman Frödingeskolan 10.02                
16 Astrid Engström Norrstrandsskolan 10.15                
17 Ellen Kindberg Stodeneskolan 10.16                
18 Hope Geary Hultsbergsskolan 10.19                
19 Wilma Borr Stodeneskolan 10.19                
20 Emelie Agorander - Winslow Norrstrandsskolan 10.20                
21 Cajsa Wargren Kvarnbergskolan 10.26                
22 Viktoria Forsberg Herrhagsskolan 10.27                
23 Frida Halldin Stodeneskolan 10.29                
24 Anna Wedin Kroppkärrsskolan 10.31                
25 Tilde Grönstedt Råtorpsskolan 10.32                
26 Elina Svensson Väse Skola 10.34                
27 Jennifer Lidbrand Kvarnbergskolan 10.34                
28 Wilma Modig Skåreskolan 10.44                
29 Emilia Svedbo Frödingeskolan 10.71                
30 Elin Tjälve Norrstrandsskolan 10.79                
31 Shifa Palanijafi Frödingeskolan 10.80                
32 Ranya Faili Orrholmsskolan 10.86                
33 Svea Sköld Herrhagsskolan 10.91                
34 Matilda Nilsson Nyedsskolan 10.93                
35 Thea Grude Kvarnbergskolan 11.03                
36 Nelly Rosengren Herrhagsskolan 11.03                
37 Michelle Petersén Stodeneskolan 11.15                
38 Emmie Engström Sjödahl Kvarnbergsskolan 11.20                
39 Frida Sultan Kroppkärrsskolan 11.21                
40 Elin Hambo Nyedsskolan 11.48                
41 Delin Mosa Frödingeskolan 12.92                
  Smilla Gustavsson Västerstrandsskolan DNS                
                       
  Pojkar 60m                    
  Försök                    
  namn skola resultat                
q Guilin Nsengiyumva Frödingeskolan 8,64                
q Emanuel Salander Norrstrandsskolan 8,94                
q Daniel Grenegård Skåreskolan 9,12                
q Samuel Palenius Kroppkärrsskolan 9,17                
q Oskar Jakobsson Kroppkärrsskolan 9,18                
q Victor Thunström Färjestadsskolan 9,24                
q Oliver Bergqvist Färjestadsskolan 9,28                
q Bajram Iseni Frödingeskolan 9,34                
q Erik Söderqvist Stodeneskolan 9,34                
q Wilson Johansson Råtorpsskolan 9,41                
q Jacob Olsson Färjestadsskolan 9,43                
q Albin Johansson Färjestadsskolan 9,47                
q André Atei Stodeneskolan 9,49                
q Viggo Wizenius Kvarnbergsskolan 9,52                
Plac.                      
15 Narangritt Naenkiang Nyedsskolan 9,52                
16 Samuel Nielsen Vallargärdets skola 9,53                
17 Nino Drndo Norrstrandsskolan 9,55                
18 Jacob Brandel Stodeneskolan 9,59                
19 Linus Langer Färjestadsskolan 9,60                
20 Pontus Trondsen Frödingeskolan 9,62                
21 Rasmus Tidestad Kroppkärrsskolan 9,69                
22 Philip Thomsson Skåreskolan 9,70                
23 Simon Magnusson Hultsbergsskolan 9,70                
24 Lucas Langer Färjestadsskolan 9,71                
25 Elias Rosenkvist Skåreskolan 9,76                
26 Oskar Nyman Kroppkärrsskolan 9,77                
27 André Johansson Herrhagsskolan 9,78                
28 Ludvig Patzaner Herrhagsskolan 9,82                
29 Samuel Hagberg Västerstrandsskolan 9,88                
30 Sebastian Larsson Nyedsskolan 9,88                
31 Oskar Olsson Färjestadsskolan 9,92                
32 Daniel Andersson Herrhagsskolan 10,08                
33 Yasin Erturk Frödingeskolan 10,11                
34 Liam Thörnquist Kvarnbergsskolan 10,19                
35 Alexander Högberg Färjestadsskolan 10,21                
36 Tim Axelsson Säfström Hultsbergsskolan 10,27                
37 Albin Berg Råtorpsskolan 10,42                
38 Ludvig Magnusson Frödingskolan 10,47                
39 Danny Nordahl Frödingeskolan 10,55                
40 Hassan Jodach Frödingeskolan 10,57                
41 Simon Wikander Kvarnbergsskolan 10,58                
42 Gustaf Elofsson Råtorpsskolan 10,68                
43 Liam Johansson Västerstrandsskolan 10,78                
44 William Rhodin Kvarnbergsskolan 10,98                
45 Daniel Flodkvist Orrholmsskolan 11,02                
46 Hannes Larsson Kvarnbergsskolan 11,10                
  Ibrahim Dabboussi Hultsbergsskolan DQ                
                       
  Flickor 60 m                    
  Semifinal                    
Bana namn skola Resultat                
q Frida Arnell Skåreskolan 9,66                
q Amanda Andrae Råtorpsskolan 9,38                
q Lovisa Ellström Kroppkärrsskolan 9,28                
q Ebba Gustavsson Kroppkärrsskolan 9,06                
q Natalie Johansson Råtorpsskolan 9,68                
q Sofie Allåker Hultsbergsskolan 9,67                
q Josefine Byberg Skåreskolan 9,40                
                       
Plac                      
8 Irma Nordlind Stodeneskolan 9,80                
9 Julia Schöien Fritiofsson Kroppkärrsskolan 9,82                
10 Elin Blomqvist Skåreskolan 9,85                
11 Izabella Nickolic Frödingeskolan 10,01                
12 Alva Nyström Västerstrandsskolan 10,01                
13 Maja Bengtzon Råtorpsskolan 10,18                
14 Saga Voxlin Hultsbergsskolan 10,22                
                       
  Pojkar 60 m                    
  Semifinal                    
                       
  namn skola resultat                
q Bajram Iseni Frödingeskolan 9,39                
q Samuel Palenius Kroppkärrsskolan 9,27                
q Emanuel Salander Norrstrandsskolan 8,84                
q Guilin Nsengiyumva Frödingeskolan 8,58                
q Daniel Grenegård Skåreskolan 9,11                
q Victor Thunström Färjestadsskolan 9,29                
q Erik Söderqvist Stodeneskolan 9,45                
                       
Plac.                      
8 Jacob Olsson Färjestadsskolan 9,47                
9 Albin Johansson Färjestadsskolan 9,48                
10 Oliver Bergqvist Färjestadsskolan 9,49                
11 André Atei Stodeneskolan 9,53                
12 Oskar Jakobsson Kroppkärrsskolan 9,54                
13 Viggo Wizenius Kvarnbergsskolan 9,56                
14 Wilson Johansson Råtorpsskolan 9,58                
                       
  flickor 60 m                    
  final                    
Plac. namn skola Resultat                
1 Ebba Gustavsson Kroppkärrsskolan 9,06                
2 Lovisa Ellström Kroppkärrsskolan 9,28                
3 Amanda Andrae Råtorpsskolan 9,38                
4 Josefine Byberg Skåreskolan 9,40                
5 Frida Arnell Skåreskolan 9,66                
6 Sofie Allåker Hultsbergsskolan 9,67                
7 Natalie Johansson Råtorpsskolan 9,68                
                       
  Pojkar 60 m                    
  final                    
Plac. namn skola resultat                
1 Guilin Nsengiyumva Frödingeskolan 8,49                
2 Emanuel Salander Norrstrandsskolan 8,99                
3 Daniel Grenegård Skåreskolan 9,16                
4 Bajram Iseni Frödingeskolan 9,37                
5 Samuel Palenius Kroppkärrsskolan 9,39                
6 Victor Thunström Färjestadsskolan 9,43                
7 Erik Söderqvist Stodeneskolan 9,54                
                       
                       
  pojkar 800m                    
                       
  Namn Skola Resultat                
1 Guilin Nsengijumva Frödingsskolan 2.40,01                
2 Samuel Palenius Kroppkärrsskolan 2.41,12                
3 Jacob Sandberg Råtorpsskolan 2.41,81                
4 Ludwig Patzauer Herrhagsskolan 2.45,26                
5 Nino Drndo Norrstrandsskolan 2.45,78                
6 Samuel Nielsen Vallargärdets skola 2.46,42                
7 Oskar Nyman Kroppkärrsskolan 2.49,03                
8 Bajram Iseni Frödingsskolan 2.49,41                
9 David Staxler Norrstrandsskolan 2.53,79                
10 Emil Jetté Skåreskolan 2.55,15                
11 Alexander Högberg Färjestadsskolan 2.57,38                
12 Elias Grasson Frödingsskolan 2.58,63                
13 Hasan Sadak Frödingsskolan 2.59,18                
14 Elias Rosenqvist   3.00,28                
15 Viggo Wizelius Kvarnbergsskolan 3.00,62                
16 Isak Aronsson Väse Skola 3.00,67                
17 Liam Johansson Västerstrandsskolan 3.01,79                
18 NialSimes Råtorpsskolan 3.04,59                
19 Erik Söderqvist Stodeneskolan 3.07,59                
20 Hannes Olsson Råtorpsskolan 3.08,24                
21 Wiliam Rhodin   3.09,48                
22 Simon Wikander Kvarnbergsskolan 3.10,26                
23 Yasin Erturk Frödingsskolan 3.11,63                
24 Pontus Trondsen Frödingsskolan 3.11,82                
25 Emanuel Salander Norrstrandsskolan 3.13,28                
26 Hannes Larsson Kvarnbergsskolan 3.22,77                
27 Daniel Flodkvist Orrholmsskolan 3.25,53                
28 Narongritt Naenkiang Nyhedsskola 3.41,35                
29 Danny Nordar Frödingsskolan 3.47,79                
                       
  flickor 800m                    
                       
Plac. Namn Skola Resultat                
1 Maja Bengtzon Råtorpsskolan 2.50,68                
2 Julia Bäcksholm Nyedsskolan 2.50,85                
3 Lovisa Ellström Kroppkärrsskolan 2.51,82                
      2.54,18                
      2.56,79                
      2.57,89                
      3.06,01                
      3.08,65                
      3.08,95                
      3.09,46                
      3.09,88                
      3.21,02                
      3.21,36                
      3.21,88                
      4.44,18                
      4.55,96                
      4.57,40                
      DNF                
  Izabella Nikolic                    
  Shifa Palanijafi                    
  Matilda Nilsson Nyedsskolan                  
  Lea Gran Nyedsskolan                  
  Saga Voxlin Hultsbergsskolan                  
  Michelle Petersén Stodeneskolan                  
  Melinda Rehnström Hultsbergsskolan                  
  Ellen Kindberg Stodeneskolan                  
  Evelina Malmborg Löfgren Skåreskolan                  
  Smilla Antman Västerstrandsskolan                  
  Julia Schöien Fritiofsson Kroppkärrsskolan                  
  Emelie Agorander - Winslow Norrstrandsskolan                  
                       
  Flickor Höjd                    
Plac. Namn Skola 95 100 105 110 115 120 Res    
1 Julia Schöien Fritiofsson Kroppkärrsskolan O O O O O XX 115    
1 Natalie Johansson Råtorpsskolan O O O O O XX 115    
3 Elina Byström Hultsbergsskolan O O O XO O XX 115    
3 Lovisa Ellström Kroppkärrsskolan O O O O XO XX 115    
5 Denice Johansson Vivungi Hultsbergsskolan O O O O XX   110    
5 Irma Nordlind Stodeneskolan O O O O XX   110    
5 Smilla Gustavsson Västerstrandsskolan O O O O XX   110    
5 Emmie Engströms Kvarnberget O O O O XX   110    
5 Alva Nyström Västerstrandsskolan   O O O XX   110    
10 Emelie Lundqvist Kroppkärrsskolan - O XO O XX   110    
11 Anna Wedin Kroppkärrsskolan O O O XX     105    
12 Sanna Norbäck Welin Hultsbergsskolan O XO O XX     105    
12 Julia Bäcksholm Nyedsskolan XO O O XX     105    
14 Cajsa Wargren Kvarnberget O XO XO XX     105    
15 Adina Lemke Västerstrandsskolan O O XX       100    
15 Ebba Nordström Råtorpsskolan O O XX       100    
15 Elina Svensson Väse Skola O O XX       100    
15 Matilda Forsberg Vallargärdets skola O O XX       100    
15 Melinda Rehnström Hultsbergsskolan O O XX       100    
15 Anna-Clara Smedman Frödingsskolan O O XX       100    
21 Tilde Grönstedt Råtorpsskolan O XO XX       100    
22 Carolina Karlsson Hultsbergsskolan O XX         95    
22 Elin Hansbo Nyedsskolan O XX         95    
22 Svea Sköld Herrhagsskolan O XX         95    
  Ranya Faili Orrholmsskolan XX           x    
  Izabella Nickolic Frödingsskolan   XX         x    
  Emilia Svedbo Frödingsskolan   XX         x    
                       
  pojkar höjd                    
Plac. Namn Skola 105 110 115 120 125 128 131 Resultat  
1 Lucas Langer Färjestadsskolan O O O O O O XX 128  
2 Melker Gustavsson Hultsbergsskolan O O O O O XX   125  
3 Samuel Nielsen Vallargärdets skola O O O O XX     120  
3 Samuel Hagberg Västerstrandsskolan O O O O XX     120  
5 Andre Vaccarezza Lee Råtorpsskolan O O XO O XX     120  
5 Joel Nilsson Västerstrandsskolan O O O XO XX     120  
7 Alexander Högberg Färjestadsskolan O O XO XO XX     120  
7 Rasmus Tidestad Kroppkärrsskolan O O XO XO XX     120  
7 Victor Thunström Färjestadsskolan O O XO XO XX     120  
10 Henrik Andersson Skåreskolan O O O XX       115  
10 Joel Högberg Kroppkärrsskolan O O O XX       115  
10 Simon Fredriksson Vallargärdets skola O O O XX       115  
10 Tim Axelsson Säfström Hultsbergsskolan O O O XX       115  
10 Ludwig Patzaner   O O O XX       115  
15 Linus Skager Norrstrandsskolan O O XO XX       115  
16 Axel Knutsson Västerstrandsskolan O O XX         110  
16 Oliver Hilmersson Färjestadsskolan O O XX         110  
16 Viggo Wisenius Kvarnbergsskolan O O XX         110  
16 Sebastian Borstner Kvarnbergsskolan O O XX         110  
16 Linus Petersson Herrhagsskolan O o XX         110  
21 Adam Fahlstad Kroppkärrsskolan XO O XX         110  
21 Mattias Bladh Västerstrandsskolan O XO XX         110  
21 Philip Thomsson Skåreskolan XO O XX         110  
21 Andre Johansson Herrhagsskolan O XO XX         110  
25 Tim Andersson Vallargärdets skola XO XO XX         110  
25 Alexander V. Mossberg Väse Skola O XX           105  
25 Emanuel Salander Norrstrandsskolan O             105  
25 Linus Langer Färjestadsskolan O XX           105  
25 Simon Magnusson Hultsbergsskolan O XX           105  
25 Gustaf Boman Vallagärdet O XX           105  
30 Joakim Alfredsson Norrstrandsskolan XO XX           105  
30 Vetle Fagerslett Skogsbackaskolan XO XX           105  
  Ibrahim Dabboussi Hultsbergsskolan XX             X  
  Nino Drndo Norrstrandsskolan XX             X  
  Fredrik Karlsson Nyedsskolan  xx             x  
  Simon Wikander Kvarnbergsskolan xx             x  
  Hannes Larsson Kvarnbergsskolan xx             x  
  Albin Haag Skåreskolan XX             X  
  Ludwig Magnusson Frödingsskolan XX             X  
  Liam Johansson Västerstrand XX             X  
                       
  Flickor Bollkast                    
Plac. Namn Skola Resultat                
1 Felicia R. Johansson Färjestadsskolan 34,57                
2 Saga Voxlin Hultsbergsskolan 33,00                
3 Frida Halldin Stodeneskolan 32,19                
4 Olivia Söderlund Kroppkärrsskolan 29,36                
5 Jennifer Ekener Kroppkärrsskolan 29,30                
6 Josefine Byberg Skåreskolan 29,05                
7 LisaBodin Hultsbergsskolan 28,30                
8 Astrid Engström Andersson Norrstrandsskolan 28,01                
9 Amanda Göthlin Svärd Kroppkärrsskolan 28,00                
10 Elina Svensson Väse Skola 27,86                
11 Emelie Agorander - Winslow Norrstrandsskolan 26,84                
12 Sofie Allåker Hultsbergsskolan 26,45                
13 Moa Strutz Råtorpsskolan 25,39                
14 Ida Zetterqvist Vallargärdets skola 23,50                
15 Hope Geary Hultsbergsskolan 22,71                
16 Izabella Nikolic Frödingsskolan 22,13                
17 Shifa Palanijati Frödingsskolan 21,94                
18 Emmie Engström Sjödahl Kvarnbergsskolan 20,70                
19 Maja Bengtzon Råtorpsskolan 20,28                
20 Ellen Högling Kvarnbergsskolan 18,66                
21 Jennifer Lidbrand Kvarnbergsskolan 18,63                
22 Emilia Svedbo Frödingsskolan 17,98                
23 Elin Tjälve Norrstrandsskolan 17,54                
24 Ranya Faili Orrholmsskolan 17,39                
25 Dlin Mosa Frödingsskolan 16,57                
26 Thea Grude  Kvarnbergsskolan 16,00                
27 Wilma Modig Skåreskolan 14,86                
28 Lea Gran Nyedskolan 14,65                
29 Greta Mitiander Kvarnbergsskolan 14,48                
30 Cajsa Wargren Kvarnbergsskolan 14,46                
31 Hedda Friberg Kvarnbergsskolan 13,25                
                       
  Pojkar Bollkast                    
                       
Plac. Namn Skola Resultat                
1 Narongritt Naenkiang Nyedsskolan  40,37                
2 Daniel Grenegård Skåreskolan 40,02                
3 André Atei Stodeneskolan 39,30                
4 Emanuel Salander Norrstrandsskolan 38,02                
5 Alexander Jansson Väse Skola 37,42                
6 Albin Johansson Färjestadsskolan 36,38                
7 Victor Claesson Kroppkärrsskolan 36,22                
8 Guilin Nsengiyumva Frödingsskolan  36,07                
9 Jacob Olsson Färjestadsskolan 35,60                
10 Andre Vaccarezza Lee Råtorpsskolan 35,38                
11 Viggo Wisenius Kvarnbergsskolan 35,22                
12 Jacob Brandel Stodeneskolan 34,98                
13 Mattias Bladh Västerstrandsskolan 34,52                
14 Pouria Jaservandi Stodeneskolan 32,84                
15 Philip Thomsson Skåreskolan 32,18                
16 Oliver Hillmerson Färjestadsskolan 31,06                
17 Björn Carlsson Kvarnbergsskolan 30,91                
18 Daniel Jahl Nyedsskolan  30,86                
19 Bajram Iseni Frödingsskolan  30,80                
20  Ludvig Patzauer Herrhagsskolan 30,29                
21 Joel Högberg Kroppkärrsskolan 29,84                
22 Lukas Rhöse Kroppkärrsskolan 29,29                
23 Tim Andersson Vallargärdets skola 29,25                
24 Oskar Holgersson  Kroppkärrsskolan 28,89                
25 Elias Rosenkvist Skåreskolan 28,06                
26 David Staxler Norrstrandsskolan 27,52                
27 Adan Holm Strand Nyedsskolan  26,79                
28 Albin Berg Råtorpsskolan 25,70                
29 Sebastian Larsson Nyedsskolan  25,61                
30 Gustaf Elofsson Råtorpsskolan 25,54                
31 Anton Kvarnström Nyedsskolan  25,53                
32 Hassan Sadat Frödingsskolan  24,32                
33 Daniel Flodkvist Orrholmsskolan 24,00                
34 Lukas Alm-Karlsson Nyedsskolan  23,67                
35 Liam Törnqvist Kvarnbergsskolan 23,39                
36 William Rhodin Kvarnbergsskolan 22,90                
37 William Persson Råtorpsskolan 22,32                
38 William Björkstav Väse Skola 22,20                
39 David Hansson Kvarnbergsskolan 21,37                
40 Sebastian Borsner Kvarnbergsskolan 19,85                
41 Hannes Olsson Råtorpsskolan 19,71                
42 Simon Wikander Kvarnbergsskolan 17,90                
43 Hannes Larsson Kvarnbergsskolan 16,94                
44 Mattias Karlsson  Nyedsskolan  16,25                
45 Filip Dalbom Kvarnbergsskolan 14,07                
46 Emil Östlund Färjestadsskolan 13,14                
                       
  Flickor Kula                    
                       
Plac. Namn Skola Resultat                
1 Felicia R. Johansson Färjestadsskolan 8,44                
2 Saga Voxlin Hultsbergsskolan 8,42                
3 Frida Halldin Stodene 7,85                
4 Wilma Borr Stodene 7,52                
5 Cajsa Wargren Kvarnbergsskolan 7,50                
6 Matilda Forsberg Vallargärdets skola 7,49                
7 Alva Nyström Västerstrandsskolan 7,42                
8 Emelie Agorander - Winslow Norrstrandsskolan 7,36                
9 LisaBodin Hultsbergsskolan 7,33                
10 Carolina Karlsson Hultsbergsskolan 7,12                
11 Elina Byström Hultsbergsskolan 6,94                
12 Sanna Norbäck Welin Hultsbergsskolan 6,61                
13 Ebba Gustavsson Kroppkärrsskolan 6,50                
14 Amanda Andrae Råtorpsskolan 6,43                
15 Hope Geary Hultsbergsskolan 6,38                
16 Josefine Byberg Skåre 6,30                
16 Michelle Petersen  Stodene 6,30                
18 Moa Strutz Råtorpsskolan 6,06                
19 Elin Tjälve Norrstrandsskolan 6,00                
20 Ella Nordström Vallargärdets skola 5,99                
21 Alice Johanssonn Kroppkärrsskolan 5,64                
22 Ellen Kindberg Stodene 5,58                
23 Ellen Högling Kvarnbergsskolan 5,48                
24 Hedda Friberg Kvarnbergsskolan 5,03                
25 Ebba Nordström Råtorpsskolan 4,84                
26 Greta Miliander Kvarnbergsskolan 4,69                
27 Thea Grude Kvarnbergsskolan 3,74                
                       
  Pojkar Kula                    
Plac. Namn Skola Resultat                
1 Gailin Nsengiyunbi Frödingsskolan 9,10                
2 Jacob Olsson Färjestadsskolan 8,04                
3 Oliver Hilmersson Färjestadsskolan 7,98                
4 Jacob Sandberg Råtorpsskolan 7,75                
5 Ludvig Patzauer Herrhagensskolan 7,74                
6 Pouria Iabervabdu  Stodeneskolan 7,59                
7 Bajram Iseni Frödingsskolan 7,50                
8 Björn Karlsson Kvarnbergsskolan 7,41                
9 Jesper Johansson Kroppkärrsskolan 7,37                
10 Jacob Brandel Stodeneskolan 7,32                
11 Wilson Johansson Råtorpsskolan 7,30                
12 Tim Andersson Vallargärdets skola 7,24                
13 David Staxler Norrstrandsskolan 7,21                
14 Jakob Bröttgårdh Kroppkärrsskolan 7,09                
15 William Björkstav Väse Skola 7,03                
16 Philip Berglind Kroppkärrsskolan 6,98                
17 Henrik Andersson Skåreskolan 6,89                
18 Gustaf Andersson Hultsbergsskolan 6,80                
19 Simon Fredriksson Vallargärdets skola 6,77                
20 Emil Östlund Färjestadsskolan 6,40                
21 William Persson Råtorpsskolan 6,38                
22 Simon Magnusson Hultsbergsskolan 6,20                
23 Viggo Wisenius Kvarnbergsskolan 6,18                
24 Anton Kvarnström Nyedsskolan 6,17                
25 Alexander V. Mossberg Väse Skola 6,11                
26 Daniel Flodkvist Orrholmsskolan 5,58                
27 Liam Törnqvist Kvarnbergsskolan 5,58                
28 David Hansson Kvarnbergsskolan 5,50                
28 Gustav Boman Vallargärdets skola 5,50                
30 Sebastian Borstner Kvarnbergsskolan 5,19                
31 NialSimes Råtorpsskolan 5,06                
32 Gustaf Elofsson Råtorpsskolan 4,93                
33 Hannes Larsson Kvarnbergsskolan 4,43                
34 Filip Dalbom Kvarnbergsskolan 3,15                
                       
  Flickor längd                    
                       
Plac. Namn Skola Resultat                
1 Ebba Gustavsson Kroppkärrsskolan 4,08                
2 Maja Bengtzon Råtorpsskolan 3,89                
3 Frida Arnell Skåreskolan 3,86                
4 Elin Blomqvist Skåreskolan 3,78                
5 Lovisa Ellström Kroppkärrsskolan 3,73                
6 Josefine Byberg Skåreskolan 3,67                
7 Julia Schöien Fritiofsson Kroppkärrsskolan 3,57                
8 Saga Voxlin Hultsbergsskolan 3,54                
9 Natalie Johansson Råtorpsskolan 3,52                
10 Julia Bäcksholm Nyedsskolan 3,52                
11 Astrid Engström Norrstrandsskolan 3,50                
12 Smilla Antman Västerstrandsskolan 3,49                
13 Smilla Gustafsson Västerstrandsskolan 3,48                
14 Adina Lemke Västerstrandsskolan 3,45                
15 Amanda Andrae Råtorpsskolan 3,43                
16 Elsa Derett Olsson Kroppkärrsskolan 3,35                
17 Anna-Clara Smedman Fröding 3,35                
18 Kajsa Vargren Herrhagsskolan 3,32                
19 Felicia Rådström Färjestadsskolan 3,31                
20 Denice Johansson Vivungi Hultsbergsskolan 3,30                
21 Irma Nordlind Stodeneskolan 3,30                
22 Wilma Borr Stodeneskolan 3,28                
23 Alva Nyström Västerstrandsskolan 3,27                
24 Frida Svedberg Nyedsskolan 3,27                
25 Michelle Petersén Stodeneskolan 3,25                
26 Victoria Forsberg Herrhagsskolan 3,24                
27 Emelie Agorander Norrstrandsskolan 3,24                
28 Isabella Nikolic Fröding 3,16                
29 Ellen Kindberg Stodeneskolan 3,08                
30 Tilde Grönstedt Råtorpsskolan 3,05                
31 Elina Byström Hultsbergsskolan 3,03                
32 Melinda Rehnström Hultsbergsskolan 2,99                
33 Emmie Engström Herrhagsskolan 2,96                
34 Svea Sköld Herrhagsskolan 2,89                
35 Greta Miliander Herrhagsskolan 2,89                
36 Elina Svensson Väse Skola 2,85                
37 Emili Smedman Fröding 2,77                
38 Jennifer Lidbrand Kvarnbergsskolan 2,77                
39 Carolina Karlsson Hultsbergsskolan 2,75                
40 Thea Grude  Kvarnbergsskolan 2,62                
41 Elin Tjälve Norrstrandsskolan 2,59                
42 Nellie Rosengren Herrhagsskolan 2,57                
43 Hedda Fridberg Kvarnbergsskolan 2,52                
44 Ellen Högling Kvarnbergsskolan 2,51                
45 Lea Gran  Nyedsskolan 1,95                
                       
  Pojkar längd                    
                       
  Namn Skola Resultat                
1 Melker Gustavsson Hultsbergsskolan 4,50                
2 Ginlin Nsengyuma Frödingskolan 4,35                
3 Daniel Grenegård Skåreskolan 4,19                
4 Samuel Palenius Kroppkärrsskolan 4,16                
5 Victor Thunström Färjestadsskolan 4,09                
6 Bajran Iseni Frödingskolan 3,92                
7 Lucas Langer Färjestadsskolan 3,90                
8 Alexander V. Mossberg Väse Skola 3,84                
9 David Staxler Norrstrandsskolan 3,82                
10 Oscar Olsson Färjestadsskolan 3,80                
11 Isak Aronsson Väse Skola 3,74                
12 Joel Nilsson Västerstrandsskolan 3,73                
13 Sebastian Larsson Nyeds skola 3,72                
13 Viggo Wisenius Kvarnbergsskolan 3,72                
15 Oskar Holgersson  Kroppkärrsskolan 3,66                
16 Linus Langer   3,62                
17 André Atei Stodeneskolan 3,57                
17 Pontus Trondsen Frödingskolan 3,57                
19 Oskar Nyman Kroppkärrsskolan 3,56                
20 Johan Karlsson Nyeds skola 3,55                
21 Simon Magnusson Hultsbergsskolan 3,53                
21 Narongritt Naenkiang Nyeds skola 3,53                
23 Adam Fahlstad Kroppkärrsskolan 3,47                
24 Elias Rosenkvist Skåreskolan 3,44                
25 Gustaf Andersson Hultsbergsskolan 3,43                
26 Alexander Jansson Väse Skola 3,41                
27 Axel Knutsson Västerstrandsskolan 3,40                
28 Daniel Andersson Herrhagsskolan 3,39                
28 Ludvig Magnusson Frödingsskolan 3,39                
30 Daniel Magnusson Stodeneskolan 3,37                
30 Oliver Hilmersson Färjestadsskolan 3,37                
32 Alexander Högberg Färjestadsskolan 3,33                
33 William Rhodin   3,32                
34 Albin Berg Råtorpsskolan 3,31                
35 Liam Törnqvist   3,28                
36 Adam Holmstrand Nyeds skola 3,26                
37 Hannes Larsson   3,25                
38 Sebastian Borstner   3,22                
38 Karl Jansson Nyeds skola 3,22                
40 Yassin Erturk Frödingskolan 3,05                
41 Daniel Flodkvist Orrholmsskolan 3,01                
42 Danny Nordahl Frödingskolan 2,95                
43 Simon Wikander   2,85                
44 Björn Karlsson   2,83                
45 David Hansson   2,48                
46 Filip Dalborn   2,11                
                       
  Kurirstafett                    
  4 flickor och 4 pojkar                    
1 Skåreskolan   1.10,94                
2 Frödingsskolan   1.11,63                
3 Stodeneskolan   1.11,63                
4 Kroppkärrsskolan   1.11,70                
5 Hultsbergsskolan   1.12,87                
6 Råtorpsskolan   1.12,90                
7 Västerstrandsskolan   1.14,78                
8 Nyedsskolan   1.15,06                
9 Kvarnbergsskolan   1.18,22                
                       
  Skolpoäng åk 6                    
1 Kroppkärrsskolan   14,0                
2 Frödingsskolan   13,0                
3 Färjestadsskolan   12,0                
4 Hultsbergsskolan   9,5                
5 Råtorpsskolan   9,5                
6 Skåreskolan   8,0                
7 Nyedsskolan    5,0                
8 Stodeneskolan   4,0                
9 Norrstrandsskolan   2,0                
10 Vallargärdets skola   0,5                
11 Västerstrandsskolan   0,5