Resultat        Götas Ungdomsspel 2009
Datum:          24-25 Januari
Plats:          Wåxnäshallen
Arrangör:       IF Göta Karlstad              Tfn:       054-212327
Tävl.led:       Johan Engberg                 E-post:    info@ifgota.se
Uppdaterad:     Tävlingarna är avslutade

M 60m
    Försök  heat: 1                                         24/1
   1 Christian Sjöberg           84 IF Göta Karlstad        6.97   q
   2 Robin Lundh                 87 IF Göta Karlstad        7.26   q
   3 Jesper Vestlund             91 Kils AIK                7.53
   4 Fredrik Nyhlén              91 Mölndals AIK            7.54
   5 Per Jonsson                 88 Bollnäs FIK             7.60

    Försök  heat: 2                                         24/1
   1 Morgan Ohlström             91 Rånäs 4 H               7.13   q
   2 Daniel Nordqvist            91 IF Göta Karlstad        7.40   q
   3 Tomas Olsson                89 Kils AIK                7.51
   4 Martin Holm                 89 IF Göta Karlstad        7.61
   5 Niclas Ragneberg            91 Trollhättans SK         7.62

    Försök  heat: 3                                         24/1
   1 Christian Settemsli Mogsta  85 Snøgg Friidrett         6.94   q
   2 David Tegel                 87 IF Göta Karlstad        7.42
   3 Sebastian Nordström Ärnbäc  91 Mölndals AIK            7.84
   4 Patrik Buddgård             88 IFK Lidingö             8.24

    Försök  heat: 4                                         24/1
   1 Stein Tore Klungland        58 Asker SK NOR            8.14
   2 Leif Johansson              50 Kils AIK                8.58
   3 Mats Eliasson               64 Katrineholms SK         8.81
   4 Frank Canderskog            54 Katrineholms SK         9.04

    Final                                                   24/1
   1 Christian Settemsli Mogsta  85 Snøgg Friidrett         6.89
   2 Christian Sjöberg           84 IF Göta Karlstad        6.97
   3 Morgan Ohlström             91 Rånäs 4 H               7.08
   4 Robin Lundh                 87 IF Göta Karlstad        7.21
   5 Daniel Nordqvist            91 IF Göta Karlstad        7.36

M 1500m
    Final                                                   25/1
   1 Tim Sundström               89 KFUM Örebro          4:09.67
   2 Henrik Örnstedt             78 IF Göta Karlstad     4:11.37
   3 Sören Persson               65 Hemlingby LK         4:20.74
   4 André Rangelind             91 IFK Likenäs          4:26.02
   5 Lars Lundegård              65 IF Göta Karlstad     4:29.51
   6 Lennart Eriksson            66 IF Göta Karlstad     4:43.73
   7 Axel Lämås                  55 IF Göta Karlstad     4:57.31

M Häck 60m                         107
    Final                                                   25/1
   1 Joakim Blaschke             77 Spårvägens FK           8.08   q
   2 Dennis Acson                81 Örgryte IS              8.19   q
   3 Josua Gustafsson            88 Ullevi FK               8.21   q
   4 Morten Haave                86 Tyrving IL NOR          9.49   q

    Extralopp  heat: 1                                      25/1
   1 Joakim Blaschke             77 Spårvägens FK           8.16
   2 Dennis Acson                81 Örgryte IS              8.17
   3 Josua Gustafsson            88 Ullevi FK               8.22
   4 Morten Haave                86 Tyrving IL NOR          9.09

M Höjd                                                      25/1
   1 Sebastian Nordström Ärnbäc  91 Mölndals AIK             194
   2 Petter Billinger            91 KFUM Örebro              184   x0, 4 riv
   3 Douglas Stenberg            90 IF Göta Karlstad         184   x0, 6 riv

M High Jump invitation                                      24/1

   1 Richard Huldén              86 IF Göta Karlstad         210
   2 Erik Sundlöf                91 Glanshammars IF          204
   3 Oscar Adolfsson             88 IK Orient                200
   4 Jakob Thorvaldsson          88 Råby-Rekarne FIF         195

M Tresteg                                                   25/1
   1 Richard Olsson              89 IF Göta Karlstad       13.49
   2 Oscar Adolfsson             88 IK Orient              13.37
   3 Daniel Nordqvist            91 IF Göta Karlstad       13.29
   4 Tavlon Dautaj               90 IF Göta Karlstad       13.19
   5 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika            12.58
   6 Tomas Olsson                89 Kils AIK               12.20

M Stav                                                      24/1
   1 Douglas Stenberg            90 IF Göta Karlstad         410


M Längd                                                     24/1
   1 Robin Lundh                 87 IF Göta Karlstad        6.84
   2 Per Jonsson                 88 Bollnäs FIK             6.62
   3 Daniel Nordqvist            91 IF Göta Karlstad        6.36
   4 Fredrik Nyhlén              91 Mölndals AIK            5.91
   5 Niclas Ragneberg            91 Trollhättans SK         5.77
   6 Mats Eliasson               64 Katrineholms SK         4.45

M Kula                             7.26                     24/1
   1 Simon Gustafsson            90 Katrineholms SK        16.79
   2 Christer Björkander         83 Lerum Friidrott        13.95
   3 Richard Olsson              89 IF Göta Karlstad       12.85

P19 Kula                           6.0 kg                   24/1
   1 Jonas Meyer                 90 Strömstads IF          13.26
   2 Douglas Stenberg            90 IF Göta Karlstad       12.68

P17 60m
    Försök  heat: 1                                         24/1
   1 Filip Lööv                  92 Kils AIK                7.18   q
   2 Robert Filipsson            92 KFUM Örebro             7.33   q
   3 Joakim Djuvfeldt            93 IF Göta Karlstad        7.40
   4 Ken Braesch-Andersen        93 Hammarby IF             7.61
   5 Sven Visser                 93 SK Bore                 7.77

    Försök  heat: 2                                         24/1
   1 Fabrel Kibondzi             93 Filipstads FIK          7.58
   2 Gunnar Odenman              93 Hammarby IF             7.65
   3 Klas Tauberman              92 IF Göta Karlstad        7.87
   4 Jonathan Börnell            93 Lerum Friidrott         8.13
   5 Hampus Larsson              93 Katrineholms SK         8.42

    Försök  heat: 3                                         24/1

   1 Tobias Block                93 Mölndals AIK            7.31   q
   2 Niclas Rickardsson          93 Gefle IF                7.69
   3 Christian Holen             93 Katrineholms SK         7.78
   4 Lukas Kramer                93 IF Göta Karlstad        7.85

    Försök  heat: 4                                         24/1
   1 Anders Teigen               92 Kils AIK                7.20   q
   2 Hector Falk                 93 Nyköpings BIS           7.30   q
   3 Johannes Henriksson            IF Göta Karlstad        7.88
   4 Johannes Nilsson            93 Mölndals AIK            8.15

    Final                                                   24/1
   1 Anders Teigen               92 Kils AIK                7.11
   2 Filip Lööv                  92 Kils AIK                7.17
   3 Tobias Block                93 Mölndals AIK            7.21
   4 Hector Falk                 93 Nyköpings BIS           7.27
   5 Robert Filipsson            92 KFUM Örebro             7.40

P17 200m
    Final                                                   25/1
   1 Filip Lööv                  92 Kils AIK               22.80   1
   2 Hector Falk                 93 Nyköpings BIS          23.27   3
   3 Fabrel Kibondzi             93 Filipstads FIK         24.82   9

    Final                                                   25/1
   1 Tobias Block                93 Mölndals AIK           22.81   2
   2 Joakim Djuvfeldt            93 IF Göta Karlstad       23.35   4
   3 Sven Visser                 93 SK Bore                25.97   11

    Final                                                   25/1
   1 Jacob Rockmyr               93 Lerum Friidrott        24.37   5
   2 Nivethan Panchaligam        93 Lörenskog FIL NOR      24.69   8
   - Anton Öberg                 93 Hammarby IF           diskv.   12

    Final                                                   25/1
   1 Niclas Rickardsson          93 Gefle IF               24.48   6
   2 Ken Braesch-Andersen        93 Hammarby IF            24.56   7

    Final                                                   25/1
   1 Gunnar Odenman              93 Hammarby IF            25.06   10
   - Philip Green                93 Hammarby IF           diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   25/1
   1 Jesper Vestlund             91 Kils AIK               24.12   U.T.
   2 Fredrik Nyhlén              91 Mölndals AIK           24.27   U.T
   3 Leif Johansson              50 Kils AIK               28.77   U.T

P17 800m
    Final                                                   24/1
   1 Axel Andersson              92 Mölndals AIK         2:02.88   1
   2 Alexander Lötvall           93 Mölndals AIK         2:03.01   2
   3 Stian Klungland             93 Asker SK NOR         2:06.32   3
   4 Ken Braesch-Andersen        93 Hammarby IF          2:11.08   4
   - Richard Karlsson            93 Mölndals AIK          diskv.   - §F4.2.9
     Anders Sandvik              92 Askim IF NOR        ej start   -

    Final                                                   24/1
   1 Jacob Rockmyr               93 Lerum Friidrott      2:11.38   5
   2 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika          2:14.64   6
   3 Andreas Drivenes            93 Asker SK NOR         2:15.01   7
   4 Emil Pettersson             92 IFK Mora             2:15.17   8
   5 Andreas Karlsson            92 IF Göta Karlstad     2:17.93   9
     Arber Azizi                 92 Filipstads FIK      ej start   -

P17 1500m
    Final                                                   25/1
   1 Axel Andersson              92 Mölndals AIK         4:23.08
   2 Alexander Lötvall           93 Mölndals AIK         4:23.41
   3 Stian Klungland             93 Asker SK NOR         4:29.35
   4 Richard Karlsson            93 Mölndals AIK         4:39.77
   5 Alexander Holm              92 GoIF Tjalve          4:42.37
   6 Eivind Drabløs              93 Tyrving IL NOR       4:43.80
   7 Andreas Drivenes            93 Asker SK NOR         4:48.27
     Emil Pettersson             92 IFK Mora                bröt

P17 Häck 60m                       91 cm
    Final                                                   25/1
   1 Filip Lööv                  92 Kils AIK                8.04   1
   2 Albin Axelsson              92 IF Göta Karlstad        8.48   2
   3 Niclas Rickardsson          93 Gefle IF                8.72   4
   4 Gunnar Odenman              93 Hammarby IF             8.83   5

    Final                                                   25/1
   1 Tobias Block                93 Mölndals AIK            8.68   3
   2 Philip Green                93 Hammarby IF             9.11   6
     Anton Öberg                 93 Hammarby IF         ej start   -

P17 Höjd                                                    25/1
   1 Axel Bonevik                92 Mölndals AIK             196
   2 Johannes Nilsson            93 Mölndals AIK             184   0, 0 riv
   3 Mattias Karlsson            92 Enköpings AIF            184   0, 1 riv
   4 Carl Håkansson              92 IF Göta Karlstad         184   xx0, 2 riv
   5 Claes Nordström             92 Katrineholms SK          178   0, 0 riv
   6 Albin Axelsson              92 IF Göta Karlstad         178   xx0, 3 riv
   7 Hampus Larsson              93 Katrineholms SK          175
   8 Fabrel Kibondzi             93 Filipstads FIK           170=  0, 0 riv
     Claes Swedlindh             92 Katrineholms SK          170=  0, 0 riv
  10 Jonathan Börnell            93 Lerum Friidrott          170   x0, 1 riv
  11 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika              165
  12 Jesper Borg                 93 Lerum Friidrott          160

P17 Stav                                                    24/1

   1 Albin Axelsson              92 IF Göta Karlstad         375
   2 Klas Tauberman              92 IF Göta Karlstad         352   o, 0 riv
   3 Philip Green                93 Hammarby IF              352   xo, 1 riv
   4 Ken Braesch-Andersen        93 Hammarby IF              332

P17 Längd                                                   24/1
   1 Filip Lööv                  92 Kils AIK                6.29
   2 Niclas Rickardsson          93 Gefle IF                6.10
   3 Tobias Block                93 Mölndals AIK            6.09
   4 Albin Axelsson              92 IF Göta Karlstad        6.02
   5 Anders Teigen               92 Kils AIK                5.94
   6 Gunnar Odenman              93 Hammarby IF             5.87
   7 Philip Green                93 Hammarby IF             5.82
   8 Lukas Kramer                93 IF Göta Karlstad        5.52
   9 Philip Bäck                 93 Hammarby IF             5.44
  10 Sven Visser                 93 SK Bore                 5.31
  11 Christian Holen             93 Katrineholms SK         5.24
  12 Anton Öberg                 93 Hammarby IF             4.71
   - Claes Nordström             92 Katrineholms SK            X
     Jonathan Börnell            93 Lerum Friidrott            X

P17 Kula                           5.0 kg                   24/1
   1 Oskar Vestlund              93 Kils AIK               16.21
   2 Philip Gustafsson           92 Katrineholms SK        15.34
   3 Sebastian Thörngren         93 SK Bore                14.65
   4 Anders Pettersson           93 Säffle FIK             13.15
   5 Michael Dahlström           92 IF Göta Karlstad       12.88
   6 Claes Swedlindh             92 Katrineholms SK        10.75
   7 Johannes Henriksson            IF Göta Karlstad       10.34

P15 60m
    Försök  heat: 1                                         24/1
   1 Alexander Larsson           94 Karlskoga FIF           7.60   q
   2 Mattias Qvarfordt           94 Hammarby IF             7.79
   3 Joel Valdemarsson           94 IF Göta Karlstad        8.08
   4 Joel Eriksson               94 Lerum Friidrott         8.32
   5 Albin Jönsson               94 IK Vikings FIK          8.50

    Försök  heat: 2                                         24/1
   1 Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad IF          7.50   q
   2 Jonathan Wulff              94 Hammarby IF             7.59   q
   3 Niklas Pålsson              94 Mölndals AIK            7.60   q
   4 Erik Stenemo                94 Säffle FIK              7.96
   5 Benjamin Ahlbäck            94 IF Göta Karlstad        8.13

    Försök  heat: 3                                         24/1
   1 Zagros Noa                  94 Mölndals AIK            7.72   q
   2 Carl Sjöstedt               94 IF Göta Karlstad        7.95
   3 Robin Skärström             94 Tanums IF               8.09
   4 Anton Brunstedt             94 Hammarby IF             8.12

    Final                                                   24/1
   1 Jonathan Wulff              94 Hammarby IF             7.50
   2 Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad IF          7.51
   3 Niklas Pålsson              94 Mölndals AIK            7.56
   4 Alexander Larsson           94 Karlskoga FIF           7.56
   5 Zagros Noa                  94 Mölndals AIK            7.69

P15 200m
    Final                                                   25/1
   1 Jonathan Wulff              94 Hammarby IF            24.45   2
   2 Pontus Ahlstedt             94 Lerum Friidrott        24.52   3
   3 Zagros Noa                  94 Mölndals AIK           25.04   5

    Final                                                   25/1
   1 Niklas Pålsson              94 Mölndals AIK           24.18   1
   2 Hampus Corneliusson         94 Lerum Friidrott        26.78   11
   - Simon Carlén                94 KFUM Arvika           diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   25/1
   1 Alexander Larsson           94 Karlskoga FIF          24.54   4
   2 Mattias Qvarfordt           94 Hammarby IF            25.86   8
   - Anton Brunstedt             94 Hammarby IF           diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   25/1
   1 Robin Skärström             94 Tanums IF              25.72   7
   2 Eddie Strand                94 Hammarby IF            25.86   9

    Final                                                   25/1
   1 Carl Sjöstedt               94 IF Göta Karlstad       25.26   6
   2 Jacob Rhan                  94 Glanshammars IF        26.75   10

P15 1000m
    Final                                                   24/1
   1 Benjamin Ahlbäck            94 IF Göta Karlstad     2:41.26
   2 Petter Kroon                94 KFUM Örebro          2:52.94
   3 Emanuel Örtengren           94 IFK Lidingö          2:53.65
   4 Eddie Strand                94 Hammarby IF          2:54.68
   5 Pontus Ahlstedt             94 Lerum Friidrott      2:55.83
   6 Jonathan Weichbrodt         94 Mölndals AIK         3:02.12

P15 Häck 60m                       84 cm
    Final                                                   25/1
   1 Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad IF          8.85
   2 Hampus Corneliusson         94 Lerum Friidrott         9.23
   3 Pierre Strand               94 Filipstads FIK          9.26

P15 Höjd                                                    25/1

   1 Edvin Heggemann             94 KFUM Örebro              178
   2 Erik Stenemo                94 Säffle FIK               163
   3 Adam Lindhe                 94 IFK Lidingö              160=  x0, 1 riv
     Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad IF           160=  x0, 1 riv
   5 Pierre Strand               94 Filipstads FIK           155
   6 Jacob Rhan                  94 Glanshammars IF          150

P15 Stav                                                    24/1
   1 Jonathan Wulff              94 Hammarby IF              332
   2 Arvid Björemark             95 IF Rigor                 252
   3 Jonathan Nordh              96 Sävedalens AIK           182

P15 Längd                                                   24/1
   1 Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad IF          5.95
   2 Robin Forsell               94 KFUM Örebro             5.43
   3 Jonathan Wulff              94 Hammarby IF             5.34
   4 Joel Valdemarsson           94 IF Göta Karlstad        5.25
   5 Erik Stenemo                94 Säffle FIK              5.20
   6 Mattias Qvarfordt           94 Hammarby IF             5.11
   7 Hampus Corneliusson         94 Lerum Friidrott         5.05
   8 Joel Eriksson               94 Lerum Friidrott         4.72
   9 Adam Lindhe                 94 IFK Lidingö             4.62
  10 Albin Jönsson               94 IK Vikings FIK          4.56


P15 Kula                           4.0 kg                   24/1
   1 Jonatan Jardelid            94 SK Bore                12.80
   2 Robin Forsell               94 KFUM Örebro            12.58
   3 Johan Askmar                94 IF Göta Karlstad       10.09

P14 60m
    Försök  heat: 1                                         25/1
   1 Erik Bryngelsson            95 IK Orient               8.34   q
   2 Olle Ström                  95 Hammarby IF             8.66
   3 Daniel Magnusson            95 Hammarby IF             8.76
     Stellan Reidefors           95 Hammarby IF         ej start

    Försök  heat: 2                                         25/1
   1 Felix Norén                 95 Katrineholms SK         8.23   q
   2 Simon Averin Markström      95 Hammarby IF             8.65
   3 Anton Jansson               95 Hammarby IF             9.05
   4 Mattias Stjernberg          95 Hammarby IF             9.09

    Försök  heat: 3                                         25/1
   1 Sebastian Wesslén           95 Hammarby IF             7.94   q
   2 Sicco Sirsuwan              95 IFK Sunne FK            8.13   q
   3 Andres Almlöf               95 Hammarby IF             8.29   q
   4 Erik Stannow Lind           95 Hammarby IF             9.40

    Final                                                   25/1
   1 Sebastian Wesslén           95 Hammarby IF             7.88
   2 Sicco Sirsuwan              95 IFK Sunne FK            8.03
   3 Felix Norén                 95 Katrineholms SK         8.08
   4 Erik Bryngelsson            95 IK Orient               8.28
   5 Andres Almlöf               95 Hammarby IF             8.30

P14 200m
    Final                                                   24/1
   1 Andres Almlöf               95 Hammarby IF            26.21   2
   2 Jacob Vikenadler            95 Sävedalens AIK         26.83   3
   3 Linus Boyer                 95 Nyköpings BIS          27.07   4

    Final                                                   24/1
   1 Sebastian Wesslén           95 Hammarby IF            25.89   1
   2 Simon Averin Markström      95 Hammarby IF            28.20   7
   3 Tobias Karlsson             95 Sävedalens AIK         28.48   8

    Final                                                   24/1
   1 Daniel Magnusson            95 Hammarby IF            28.19   6
   2 Stellan Reidefors           95 Hammarby IF            29.33   9
   3 Fredrik Berglund            95 Sköldinge IF           30.20   11

    Final                                                   24/1

   1 Felix Norén                 95 Katrineholms SK        27.51   5
   2 Adrian Nilsson              95 SK Bore                32.85   12
   - Jacob Lindborg              95 Sävedalens AIK        diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   24/1
   1 Hjalmar Thunberg            95 Sävedalens AIK         29.96   10
   - Hampus Otterstedt           95 IF Rigor              diskv.   - §F4.2.9

P14 1000m
    Final                                                   25/1
   1 Jacob Vikenadler            95 Sävedalens AIK       2:54.61
   2 Hjalmar Thunberg            95 Sävedalens AIK       3:08.65
   3 Tobias Karlsson             95 Sävedalens AIK       3:09.25
   4 Fredrik Berglund            95 Sköldinge IF         3:10.05
   5 Jacob Lindborg              95 Sävedalens AIK       3:32.21

P14 Häck 60m                       84 cm
    Final                                                   24/1
   1 Axel Johansson              95 Trollhättan Friid       9.87   3
   2 Olle Ström                  95 Hammarby IF            10.17   4
   3 Daniel Magnusson            95 Hammarby IF            10.60   5
     Jacob Ewertzh               95 Hammarby IF             bröt   -

    Final                                                   24/1
   1 Andres Almlöf               95 Hammarby IF             9.63   1
   2 Felix Noren                 95 Katrineholms SK         9.67   2
   3 Arvid Björemark             95 IF Rigor               11.26   6

P14 Höjd                                                    24/1
   1 Philip Andersson            95 SOK Träff                172   0, 0 riv
   2 Axel Johansson              95 Trollhättan Friid        172   x0, 1 riv
   3 Erik Bryngelsson            95 IK Orient                166
   4 Olle Ström                  95 Hammarby IF              160
   5 Hampus Otterstedt           95 IF Rigor                 145
   6 Linus Boyer                 95 Nyköpings BIS            140
   7 Martin Olsson               95 IF Göta Karlstad         135=  0, 0 riv
     Adrian Nilsson              95 SK Bore                  135=  0, 0 riv

P14 Längd                                                   25/1
   1 Erik Bryngelsson            95 IK Orient               5.46
   2 Sicco Sirsuwan              95 IFK Sunne FK            5.41
   3 Andres Almlöf               95 Hammarby IF             5.28
   4 Sebastian Wesslén           95 Hammarby IF             5.00
   5 Felix Noren                 95 Katrineholms SK         4.87
   6 Simon Averin Markström      95 Hammarby IF             4.77
   7 Hampus Otterstedt           95 IF Rigor                4.44
   8 Anton Jansson               95 Hammarby IF             4.41
   9 Mattias Stjernberg          95 Hammarby IF             4.23
  10 Stellan Reidefors           95 Hammarby IF             4.03
  11 Daniel Magnusson            95 Hammarby IF             3.98

P14 Kula                           4.0 kg                   25/1
   1 Sicco Sirsuwan              95 IFK Sunne FK           12.04
   2 Albin Lager                 96 KFUM Örebro            10.86
   3 Tim Söderqvist              95 Dals Södra FFI         10.22
   4 Simon Evertsson             96 Trollhättan Friid       9.68
   5 Michael Shirafkan-Nejad     95 IF Göta Karlstad        9.19
   6 Mattias Stjernberg          95 Hammarby IF             9.10
   7 Arvid Björemark             95 IF Rigor                7.35
   8 Hampus Otterstedt           95 IF Rigor                6.63
   9 Johan Qvarfordt             95 Hammarby IF             5.95

P13 60m
    Försök  heat: 1                                         24/1
   1 Teodor Back                 96 Sävedalens AIK          9.03   q
   2 Victor Spjern               96 Sävedalens AIK          9.12
   3 Andreas Söderlund           96 Lerum Friidrott         9.50
   4 Aron Sjöberg                96 IF Rigor                9.57
   5 Christoffer Lewander        96 IFK Lidingö             9.77

    Försök  heat: 2                                         24/1
   1 Tobias Jonsson              96 Dals Södra FFI          8.63   q
   2 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK          8.83   q
   3 Jonathan Nordh              96 Sävedalens AIK          8.84   q
   4 Joel Lundahl                96 Hammarby IF             9.14
   5 Emil Hansen                 96 IF Rigor               10.24

    Försök  heat: 3                                         24/1

   1 Hugo Forsberg               96 Sävedalens AIK          8.07   q
   2 Theodor Krona               96 IF Rigor                9.45
   3 Arthur Grönlund             96 Hammarby IF             9.46
   4 Gabriel Steffensen          96 Sävedalens AIK          9.49

    Final                                                   24/1
   1 Hugo Forsberg               96 Sävedalens AIK          8.24
   2 Tobias Jonsson              96 Dals Södra FFI          8.60
   3 Jonathan Nordh              96 Sävedalens AIK          8.84
   4 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK          8.89
   5 Teodor Back                 96 Sävedalens AIK          9.22

P13 200m
    Final                                                   25/1
   1 Hugo Forsberg               96 Sävedalens AIK         27.13   1
   2 Martin Björnsson            96 Sköldinge IF           27.66   2
   3 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK         29.03   4

    Final                                                   25/1
   1 Teodor Back                 96 Sävedalens AIK         30.68   8
   2 Andreas Söderlund           96 Lerum Friidrott        32.66   11
   - Anton Östebo                96 Glanshammars IF       diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   25/1
   1 Gustaf Stensjö              96 Sävedalens AIK         28.99   3
   2 Victor Spjern               96 Sävedalens AIK         30.90   9
   - William Lundström           96 Hammarby IF           diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   25/1
   1 Jonathan Nordh              96 Sävedalens AIK         30.10   6
   2 Joel Lundahl                96 Hammarby IF            30.67   7
   3 Jonathan Hoinard            96 Katrineholms SK        31.85   10

    Final                                                   25/1
   1 Arthur Grönlund             96 Hammarby IF            30.08   5
   2 Vidar Visser                96 SK Bore                35.96   13
   - Gabriel Steffensen          96 Sävedalens AIK        diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   25/1
   1 Christoffer Lewander        96 IFK Lidingö            33.02   12
   - Anton Zickerman             96 IFK Lidingö           diskv.   - §F4.2.9

P13 800m
    Final                                                   24/1
   1 Gustaf Stensjö              96 Sävedalens AIK       2:17.26   1
   2 Mathias Berntsen Engevik    96 Nittedal IL NOR      2:22.96   2
   3 Martin Björnsson            96 Sköldinge IF         2:24.32   3
   4 Victor Spjern               96 Sävedalens AIK       2:34.08   4
   5 Andre Berglund              96 IF Göta Karlstad     2:34.21   5
   6 Maximilian Markl            96 IK Westmannia        2:35.91   7
   7 Gabriel Steffensen          96 Sävedalens AIK       2:36.74   8
   8 Johan Alin                  96 IF Göta Karlstad     2:39.11   11

    Final                                                   24/1
   1 William Lundström           96 Hammarby IF          2:34.45   6
   2 Anton Zickerman             96 IFK Lidingö          2:37.47   9
   3 Jonathan Nordh              96 Sävedalens AIK       2:37.80   10
   4 Jonathan Hoinard            96 Katrineholms SK      2:42.60   12
   5 Christoffer Lewander        96 IFK Lidingö          2:53.23   13
   6 Emil Hansen                 96 IF Rigor             3:05.08   14
     Aron Sjöberg                96 IF Rigor            ej start   -

P13 Höjd                                                    25/1
   1 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI          158
   2 Mathias Berntsen Engevik    96 Nittedal IL NOR          152
   3 Albin Lager                 96 KFUM Örebro              143
   4 Anton Östebo                96 Glanshammars IF          140=  0, 0 riv
     Gustaf Stensjö              96 Sävedalens AIK           140=  0, 0 riv
   6 Teodor Back                 96 Sävedalens AIK           140   0, 1 riv
   7 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK           140   x0, 2 riv
   8 Jonathan Edsinger           96 Lerum Friidrott          135
   9 Victor Spjern               96 Sävedalens AIK           130
  10 Aron Sjöberg                96 IF Rigor                 125=  0, 1 riv
     Jonathan Nordh              96 Sävedalens AIK           125=  0, 1 riv
  12 Theodor Krona               96 IF Rigor                 120
  13 Vidar Visser                96 SK Bore                  113   0, 0 riv
  14 Emil Hansen                 96 IF Rigor                 113   xx0, 2 riv

P13 Längd                          zon                      24/1
   1 Tobias Jonsson              96 Dals Södra FFI          4.89
   2 Hugo Forsberg               96 Sävedalens AIK          4.87
   3 Jesper Frykholm             96 Glanshammars IF         4.60
   4 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK          4.46
   5 Maximilian Markl            96 IK Westmannia           4.37
   6 Gustaf Stensjö              96 Sävedalens AIK          4.33
                                                            4.30
   7 Kevin Nygren                96 IFK Lidingö             4.33
                                                            3.98
   8 Jonathan Edsinger           96 Lerum Friidrott         4.29
   9 Aron Sjöberg                96 IF Rigor                4.28
  10 Teodor Back                 96 Sävedalens AIK          4.24
  11 Victor Spjern               96 Sävedalens AIK          4.16
  12 Joel Lundahl                96 Hammarby IF             3.88
  13 Christoffer Lewander        96 IFK Lidingö             3.87
  14 Jonathan Nordh              96 Sävedalens AIK          3.86
  15 Andreas Söderlund           96 Lerum Friidrott         3.85
  16 Fredrik Sundström           96 IFK Lidingö             3.80
  17 Jonathan Hoinard            96 Katrineholms SK         3.69
  18 Anton Zickerman             96 IFK Lidingö             3.47
  19 Emil Hansen                 96 IF Rigor                3.17

P13 Kula                           3.0 kg                   25/1
   1 Albin Lager                 96 KFUM Örebro            12.65
   2 Martin Gustavsson           96 IFK Sunne FK           12.60
   3 Simon Evertsson             96 Trollhättan Friid      11.33
   4 Hugo Forsberg               96 Sävedalens AIK          9.06

   5 Theodor Krona               96 IF Rigor                9.04
   6 Teodor Back                 96 Sävedalens AIK          8.85
   7 Jonathan Nordh              96 Sävedalens AIK          8.07
   8 Aron Sjöberg                96 IF Rigor                7.33
   9 Fredrik Sundström           96 IFK Lidingö             6.95
  10 Gabriel Steffensen          96 Sävedalens AIK          6.92
  11 Jonathan Edsinger           96 Lerum Friidrott         5.76

P12 Försök  heat: 1                                         25/1

   1 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI         9.05   q
   2 Lucas Rådström              97 Kils AIK                9.17   q
   3 Anton Weiberg               97 IF Göta Karlstad        9.24   q
   4 Oliver Thim                 97 KFUM Arvika             9.37
   5 Isak Palenius               97 IF Göta Karlstad        9.96

    Försök  heat: 2                                         25/1
   1 Jakob Mast-Larsson          97 IF Göta Karlstad        9.04   q
   2 Isac Larsson                97 Sävedalens AIK          9.23   q
   3 Eric Andreasson             97 IF Kville               9.26
   4 Richard Grut                97 IFK Lidingö             9.46
   5 Emil Jards                  97 IF Göta Karlstad        9.48

    Försök  heat: 3                                         25/1
   1 Jonathan Andersson          97 IF Göta Karlstad        9.27
   2 Andreas Lagus               97 IF Göta Karlstad        9.67
   3 Karl-Anton Svensson         97 Mariestads AIF          9.74
   4 Joacim Unell                97 IF Rigor               10.07

    Final                                                   25/1
   1 Jakob Mast-Larsson          97 IF Göta Karlstad        8.93
   2 Anton Weiberg               97 IF Göta Karlstad        9.06
   3 Lucas Rådström              97 Kils AIK                9.24
   4 Isac Larsson                97 Sävedalens AIK          9.26
     Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI     ej start

P12 200m
    Final                                                   24/1
   1 Jakob Mast-Larsson          97 IF Göta Karlstad       29.97   1
   2 Isac Larsson                97 Sävedalens AIK         30.02   2
   3 Andreas Kramer              97 Sävedalens AIK         30.17   3
     Jonathan Andersson          97 IF Göta Karlstad    ej start   -

    Final                                                   24/1
   1 Richard Grut                97 IFK Lidingö            30.68   5
   2 Cristian Rahmani Huerta     97 IF Göta Karlstad       30.74   6
   3 Lucas Rådström              97 Kils AIK               30.91   7
   4 Emil Ring                   97 IF Göta Karlstad       35.01   13

    Final                                                   24/1
   1 Oliver Thim                 97 KFUM Arvika            32.08   8
   2 Andrée Nilsson              97 SK Bore                32.42   9
   3 Oskar Klersell              97 IF Göta Karlstad       32.62   10

    Final                                                   24/1
   1 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI        30.47   4
   2 Andreas Lagus               97 IF Göta Karlstad       33.44   11
   3 Joacim Unell                97 IF Rigor               34.92   12

P12 800m
    Final                                                   25/1
   1 Andreas Kramer              97 Sävedalens AIK       2:25.46
   2 Samuel Gustavsson           97 IF Göta Karlstad     2:35.83
   3 Richard Grut                97 IFK Lidingö          2:39.19
   4 Isac Larsson                97 Sävedalens AIK       2:49.92
   5 Eric Andreasson             97 IF Kville            3:02.28
   6 Jonathan Andersson          97 IF Göta Karlstad     3:08.86
   7 Anton Weiberg               97 IF Göta Karlstad     3:15.20

P12 Höjd                                                    24/1
   1 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI          159
   2 Andrée Nilsson              97 SK Bore                  145   xo, 1 riv
   3 Lucas Rådström              97 Kils AIK                 145   xo, 4 riv
   4 Andreas Kramer              97 Sävedalens AIK           142
   5 Oliver Thim                 97 KFUM Arvika              133
   6 Andreas Lagus               97 IF Göta Karlstad         130
   7 Karl-Anton Svensson         97 Mariestads AIF           125   o, 1 riv
   8 Richard Grut                97 IFK Lidingö              125   xo, 2 riv
   9 Emil Jards                  97 IF Göta Karlstad         120=  0, 0 riv
     Rikard Mörk                 97 KFUM Arvika              120=  0, 0 riv

  11 Victor Pettersson           97 IF Göta Karlstad         120   xo, 1 riv
  12 Isak Palenius               97 IF Göta Karlstad         115

P12 Längd                          zon                      25/1
   1 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI         4.69
   2 Jakob Mast-Larsson          97 IF Göta Karlstad        4.59
   3 Andreas Kramer              97 Sävedalens AIK          4.51
   4 Victor Pettersson           97 IF Göta Karlstad        4.31
   5 Richard Grut                97 IFK Lidingö             4.26
                                                            4.25
   6 Jonathan Andersson          97 IF Göta Karlstad        4.26
   7 Isac Larsson                97 Sävedalens AIK          4.22
                                                            4.22
   8 Anton Weiberg               97 IF Göta Karlstad        4.22
                                                            4.19
   9 Lucas Rådström              97 Kils AIK                4.21
  10 Oliver Thim                 97 KFUM Arvika             4.17
  11 Emil Jards                  97 IF Göta Karlstad        4.13
  12 Karl-Anton Svensson         97 Mariestads AIF          3.94
  13 Eric Andreasson             97 IF Kville               3.89
  14 Isak Palenius               97 IF Göta Karlstad        3.46
  15 Joacim Unell                97 IF Rigor                3.25

P12 Kula                           3.0 kg                   24/1
   1 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI         8.78
   2 Lucas Rådström              97 Kils AIK                8.29
   3 Andrée Nilsson              97 SK Bore                 8.13
   4 Karl-Anton Svensson         97 Mariestads AIF          7.30
   5 Emil Jards                  97 IF Göta Karlstad        6.16
   6 Joacim Unell                97 IF Rigor                5.45


P11 60m
    Försök  heat: 1                                         24/1
   1 Henrik Nordlander           98 IF Göta Karlstad        9.99
   2 Philip Moberg               98 IF Göta Karlstad       10.31
   3 Tobias Söderberg            98 IF Göta Karlstad       10.32
   4 Oliver Andersson            98 IF Rigor               10.45
   5 Jakob Eriksson              98 IF Göta Karlstad       10.60

    Försök  heat: 2                                         24/1
   1 Jonathan Svensson           98 Mariestads AIF          9.61   q
   2 Ludvig Bodén                98 IF Göta Karlstad        9.85
   3 Max Nero                    98 IF Göta Karlstad        9.87
     Elias Edvinsson             98 IK Vikings FIK      ej start
     Elias Nilsson               98 IF Göta Karlstad    ej start

    Försök  heat: 3                                         24/1
   1 Daniel Jansson              98 IF Göta Karlstad        9.66   q
   2 Tobias Djuvfeldt            98 IF Göta Karlstad       10.18
   3 George Svensson             98 Ransäters AIS          10.49

    Försök  heat: 4
   1 Manuel Södergren            98 Falu IK                 9.43   q
   2 Jonas Olsson                98 Kils AIK                9.63   q
   3 David Persson               98 IF Göta Karlstad        9.69   q

    Final                                                   24/1
   1 Manuel Södergren            98 Falu IK                 9.29
   2 Daniel Jansson              98 IF Göta Karlstad        9.48
   3 David Persson               98 IF Göta Karlstad        9.56
   4 Jonathan Svensson           98 Mariestads AIF          9.58
   5 Jonas Olsson                98 Kils AIK                9.77

P11 200m
    Final                                                   25/1
   1 Jonas Olsson                98 Kils AIK               33.31   3
   2 Jonathan Svensson           98 Mariestads AIF         34.25   4
   3 Tobias Djuvfeldt            98 IF Göta Karlstad       34.30   5

    Final                                                   25/1
   1 Daniel Jansson              98 IF Göta Karlstad       32.43   1
   2 Gustav Svedberg             98 Karlskoga FIF          33.20   2
   3 Erik Olsson                 98 Ransäters AIS          34.51   6

P11 600m
    Final                                                   24/1
   1 Fredrik Sandvik             98 Askim IF NOR         2:10.17
   2 Erik Olsson                 98 Ransäters AIS        2:11.04
   3 Jonas Olsson                98 Kils AIK             2:16.12
   4 George Svensson             98 Ransäters AIS        2:30.27

P11 Höjd                                                    25/1
   1 Manuel Södergren            98 Falu IK                  139
   2 Jonas Olsson                98 Kils AIK                 134
   3 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK                 128   xx0, 3 riv
   4 Ludvig Bodén                98 IF Göta Karlstad         128   xx0, 4 riv
   5 Oliver Andersson            98 IF Rigor                 125

   6 Eric Forsberg               98 IF Göta Karlstad         120   0, 0 riv
   7 David Persson               98 IF Göta Karlstad         120   x0, 1 riv
   8 Jonas Skärström             98 Tanums IF                115=  0, 0 riv
     Erik Olsson                 98 Ransäters AIS            115=  0, 0 riv
  10 Tobias Söderberg            98 IF Göta Karlstad         115   xx0, 2 riv
  11 Jakob Eriksson              98 IF Göta Karlstad         115   xx0, 6 riv
  12 Filip Persson               98 IF Göta Karlstad         110=  0, 0 riv
     Daniel Jansson              98 IF Göta Karlstad         110=  0, 0 riv

P11 Längd                          zon                      24/1
   1 Manuel Södergren            98 Falu IK                 4.19
   2 Jonas Olsson                98 Kils AIK                3.85
   3 Daniel Jansson              98 IF Göta Karlstad        3.79
   4 Ludvig Bodén                98 IF Göta Karlstad        3.78
   5 Fredrik Sandvik             98 Askim IF NOR            3.73
   6 Philip Moberg               98 IF Göta Karlstad        3.62
                                                            3.58
   7 Max Nero                    98 IF Göta Karlstad        3.62
   8 Eric Forsberg               98 IF Göta Karlstad        3.56

   9 David Persson               98 IF Göta Karlstad        3.50
  10 Elias Edvinsson             98 IK Vikings FIK          3.49
  11 Henrik Nordlander           98 IF Göta Karlstad        3.49
                                                            3.44
  12 Jakob Eriksson              98 IF Göta Karlstad        3.42
  13 Erik Olsson                 98 Ransäters AIS           3.38
  14 Jonathan Svensson           98 Mariestads AIF          3.32
  15 Oliver Andersson            98 IF Rigor                3.30
  16 Tobias Djuvfeldt            98 IF Göta Karlstad        3.24
  17 Tobias Söderberg            98 IF Göta Karlstad        3.22
  18 Jonas Skärström             98 Tanums IF               3.11
  19 Filip Persson               98 IF Göta Karlstad        3.06
  20 George Svensson             98 Ransäters AIS           2.89

P11 Kula                           2.0 kg                   25/1
   1 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK               10.80
   2 Ludvig Bodén                98 IF Göta Karlstad        9.16
   3 Filip Persson               98 IF Göta Karlstad        8.77
   4 Jonas Olsson                98 Kils AIK                8.57
   5 Daniel Jansson              98 IF Göta Karlstad        8.21
                                                            7.99
   6 Manuel Södergren            98 Falu IK                 8.21
                                                            8.07
   7 Jakob Eriksson              98 IF Göta Karlstad        8.06
   8 Lukas Brunzell              98 IF Göta Karlstad        7.88
   9 Elias Nilsson               98 IF Göta Karlstad        7.82
  10 Jonathan Svensson           98 Mariestads AIF          7.73
  11 Jonas Skärström             98 Tanums IF               7.72
  12 Eric Forsberg               98 IF Göta Karlstad        7.38
  13 Oliver Andersson            98 IF Rigor                6.77

P10 60m
    Försök  heat: 1                                         25/1
   1 Måns Paulsson               99 Kils AIK                9.78   q
   2 Oskar Hjalmarsson           99 IF Göta Karlstad       10.01   q
   3 Albin Jards                 99 IF Göta Karlstad       10.31
   4 Samuel Brunnsgård            0 IFK Kristinehamn       11.22
   5 Tim Andersson                0 IF Göta Karlstad       11.71

    Försök  heat: 2                                         25/1
   1 Henrik Larsson              99 IF Göta Karlstad        9.43   q
   2 Mattias Heinemann           99 IF Göta Karlstad       10.51
   3 Johan Wahlgren              99 IFK Kristinehamn       10.57
   4 Erik Mellstig                0 IF Göta Karlstad       10.89

    Försök  heat: 3                                         25/1
   1 Eric Vestlund               99 Kils AIK               10.04   q
   2 Jonatan Malmén               0 IF Göta Karlstad       10.98
   3 Alex Saffersson             99 IF Göta Karlstad       11.70
   4 Mathias Hertzman            99 IFK Kristinehamn       11.78

    Försök  heat: 4                                         25/1
   1 Adam Vestlund               99 Kils AIK               10.03   q
   2 Daniel Falcon               99 IF Göta Karlstad       10.08
   3 Simon Björkengren            0 IF Göta Karlstad       10.34
   4 Oliver Uttgren               0 Tanums IF              11.29

    Final                                                   25/1
   1 Henrik Larsson              99 IF Göta Karlstad        9.41
   2 Måns Paulsson               99 Kils AIK                9.69
   3 Oskar Hjalmarsson           99 IF Göta Karlstad        9.71
   4 Eric Vestlund               99 Kils AIK                9.91
   5 Adam Vestlund               99 Kils AIK               10.14

P10 600m
    Final                                                   25/1
   1 Henrik Larsson              99 IF Göta Karlstad     2:10.56
   2 Jesper Lindh                99 IF Göta Karlstad     2:11.09
   3 Andre Mellqvist                Sävedalens AIK       2:15.63
   4 Johan Wahlgren              99 IFK Kristinehamn     2:23.36
   5 Albin Jards                 99 IF Göta Karlstad     2:24.39
   6 Jonatan Malmén               0 IF Göta Karlstad     2:30.05
   7 Oliver Uttgren               0 Tanums IF            2:35.60
   8 Jesper Eriksson             99 IFK Kristinehamn     2:42.94
   9 Samuel Brunnsgård            0 IFK Kristinehamn     2:45.44
  10 Mathias Hertzman            99 IFK Kristinehamn     2:50.95
     Marcus Höök                 99 IF Göta Karlstad        bröt
     Oscar Wilhelmsson           99 IF Göta Karlstad        bröt

P10 Höjd                                                    25/1
   1 Henrik Larsson              99 IF Göta Karlstad         131
   2 Johan Lindhe                99 IF Göta Karlstad         120
   3 Eric Vestlund               99 Kils AIK                 105   0, 0 riv
   4 Simon Björkengren            0 IF Göta Karlstad         105   0, 2 riv
   5 Erik Mellstig                0 IF Göta Karlstad         105   x0, 3 riv
   6 Albin Jards                 99 IF Göta Karlstad         105   x0, 4 riv

   7 Adam Vestlund               99 Kils AIK                 100=  0, 0 riv
     Måns Paulsson               99 Kils AIK                 100=  0, 0 riv
   9 Rasmus Tidestad              0 IF Göta Karlstad          93   x0, 1 riv
  10 Mattias Heinemann           99 IF Göta Karlstad          93   x0, 2 riv
  11 Jonatan Malmén               0 IF Göta Karlstad          85   0, 0 riv
  12 Mathias Hertzman            99 IFK Kristinehamn          85   xx0, 2 riv

P10 Längd                          zon                      25/1
   1 Henrik Larsson              99 IF Göta Karlstad        4.32
   2 Måns Paulsson               99 Kils AIK                4.09
   3 Eric Vestlund               99 Kils AIK                3.62
   4 Oscar Wilhelmsson           99 IF Göta Karlstad        3.48
   5 Albin Jards                 99 IF Göta Karlstad        3.30
   6 Adam Vestlund               99 Kils AIK                3.16
   7 Johan Wahlgren              99 IFK Kristinehamn        3.04
   8 Marcus Höök                 99 IF Göta Karlstad        3.00
   9 Jonatan Malmén               0 IF Göta Karlstad        2.99
  10 Simon Björkengren            0 IF Göta Karlstad        2.97
  11 Erik Mellstig                0 IF Göta Karlstad        2.92
  12 Samuel Brunnsgård            0 IFK Kristinehamn        2.91
  13 Jesper Eriksson             99 IFK Kristinehamn        2.73
  14 Rasmus Tidestad              0 IF Göta Karlstad        2.50
  15 Tim Andersson                0 IF Göta Karlstad        2.36
  16 Mathias Hertzman            99 IFK Kristinehamn        2.00

P10 Kula                           2.0 kg                   25/1
   1 Eric Vestlund               99 Kils AIK                8.30
   2 Henrik Larsson              99 IF Göta Karlstad        7.58
   3 Albin Jards                 99 IF Göta Karlstad        7.10
   4 Adam Vestlund               99 Kils AIK                6.56
   5 Marcus Höök                 99 IF Göta Karlstad        5.76
   6 Måns Paulsson               99 Kils AIK                5.47
   7 Tim Andersson                0 IF Göta Karlstad        4.58
   8 Johan Wahlgren              99 IFK Kristinehamn        4.48
   9 Jesper Eriksson             99 IFK Kristinehamn        4.45
  10 Simon Björkengren            0 IF Göta Karlstad        4.41
  11 Samuel Brunnsgård            0 IFK Kristinehamn        4.08
  12 Mathias Hertzman            99 IFK Kristinehamn        3.99

K 60m
    Försök  heat: 1                                         25/1
   1 Julia Mlakar                90 IF Göta Karlstad        8.05   6
   2 Maja Söderholm              85 Östersunds GIF          8.11   8
   3 Angelica Lilja              91 Lerum Friidrott         8.41   13
   4 Lisa Stenström              91 Mölndals AIK            8.47   14
   5 Malin Brattström            91 IF Göta Karlstad        8.54   15

    Försök  heat: 2                                         25/1
   1 Andrea Nybäck               90 IK Westmannia           7.80   q    2
   2 Mia Axelsson                92 IFK Kristinehamn        7.98   q    5
   3 Kristin Franke Björkman     91 IF Göta Karlstad        8.07   7
   4 Josefin Johansson           88 Eds SK                  8.22   10
   5 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn        8.55   16
     Sofie Pettersson            93 Katrineholms SK     ej start   -

    Försök  heat: 3                                         25/1
   1 Elina Palmquist             91 IF Göta Karlstad        7.76   q    1
   2 Caroline Tegel              90 Trollhättans SK         7.95   q    3
   3 Victoria Dronsfield         91 IF Göta Karlstad        8.07   7
   4 Johanna Aalto               89 IF Kville               8.39   12
   5 Maria Karlsson              87 Istrums SK              8.82   18

    Försök  heat: 4                                         25/1

   1 Marine Jonsson              91 IF Göta Karlstad        7.95   q    4
   2 Therése Lindhe              91 IFK Kristinehamn        8.15   9
   3 Sofia Thorin                89 KFUM Örebro             8.23   11
   4 Linda Pewik                 91 Mölndals AIK            8.68   17

    Final                                                   25/1
   1 Andrea Nybäck               90 IK Westmannia           7.72
   2 Elina Palmquist             91 IF Göta Karlstad        7.73
   3 Marine Jonsson              91 IF Göta Karlstad        7.87
   4 Mia Axelsson                92 IFK Kristinehamn        7.88
   5 Caroline Tegel              90 Trollhättans SK         8.02

K 1500m
    Final                                                   24/1
   1 Yvonne Persson              88 KFUM Örebro          5:24.32
   2 Therese Lindqvist           90 Mullsjö SOK          5:25.66
   3 Jonna Hagelbrand            90 Säffle FIK           5:26.50
   4 Sigrid Josefsson            85 Nilivaara IS         5:36.48

K Häck 60m                         84 cm
    Final                                                   24/1
   1 Elina Palmquist             91 IF Göta Karlstad        8.91   1
   2 Josephine Rohr              91 Bålsta IK               8.93   2
   3 Therése Lindhe              91 IFK Kristinehamn        9.14   3

    Final                                                   24/1
   1 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn        9.36   4
   2 Viktoria Carlsson           91 IF Göta Karlstad        9.58   5

K Höjd
   1 Linda Pewik                 91 Mölndals AIK             165   x0, 1 riv
   2 Linnea Linjamaa             91 Frösö IF                 165   xx0, 7 riv
   3 Josephine Rohr              91 Bålsta IK                159
   4 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn         156

K High Jump invitation                                      24/1
   1 Ebba Jungmark               87 Mölndals AIK             182
   2 Anna Alexson                87 Spårvägens FK            180   xo, 1 riv
   3 Victoria Dronsfield         91 IF Göta Karlstad         180   xxo, 3 riv
   4 Frida Brolin                85 Råby-Rekarne FIF         177   o, 0 riv
   5 Ellen Björklund             90 IFK Lund                 177   xo, 2 riv
   6 Katarina Mögenburg          91 Tyrving IL NOR           174

K Längd                                                     25/1
   1 Andrea Nybäck               90 IK Westmannia           5.93
   2 Elina Palmquist             91 IF Göta Karlstad        5.77
   3 Kristin Franke Björkman     91 IF Göta Karlstad        5.58
   4 Caroline Tegel              90 Trollhättans SK         5.35
   5 Julia Mlakar                90 IF Göta Karlstad        5.32
   6 Marine Jonsson              91 IF Göta Karlstad        5.29
   7 Malin Eriksson              91 KFUM Örebro             5.27
   8 Agnes Valdemarsson          91 IF Göta Karlstad        5.20
   9 Malin Brattström            91 IF Göta Karlstad        5.18
  10 Caroline Taxén              94 Enköpings AIF           5.10
  11 Anna Svensson               90 Stocksäters IF          5.09
  12 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn        4.90
  13 Josefin Johansson           88 Eds SK                  4.88
  14 Angelica Lilja              91 Lerum Friidrott         4.83
  15 Therése Lindhe              91 IFK Kristinehamn        4.75
  16 Camilla Eriksson            88 IF Göta Karlstad        3.35
   - Viktoria Carlsson           91 IF Göta Karlstad           X
     Mia Axelsson                92 IFK Kristinehamn           X
     Victoria Dronsfield         91 IF Göta Karlstad           X

K Tresteg                                                   25/1

   1 Camilla Eriksson            88 IF Göta Karlstad       11.40
   2 Viktoria Carlsson           91 IF Göta Karlstad       11.16
   3 Agnes Valdemarsson          91 IF Göta Karlstad       11.02
   4 Elisabeth Höglund           90 IF Göta Karlstad       10.61

K Kula                             4.0 kg                   25/1
   1 Amanda Öberg                90 IF Göta Karlstad       13.09
   2 Teres Christensson          89 Mölndals AIK           12.33
   3 Andrea Nybäck               90 IK Westmannia          10.64
   4 Therése Lindhe              91 IFK Kristinehamn        9.25
   5 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn        9.13

F17 60m
    Försök  heat: 1                                         25/1
   1 Ulrika Nyhlén               93 Mölndals AIK            7.80   q    3 A
   2 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott         8.11   q    8 B
   3 Madeleine Eriksson          93 Gefle IF                8.32   11
   4 Sara Eklund                 92 Karlskoga FIF           8.64   17
   5 Anna Kårling Khan           93 Hammarby IF             8.88   20

    Försök  heat: 2                                         25/1
   1 Marte Jørgensen             93 Strömmen IF             7.76   q    2 A
   2 Sara Österberg              93 Hammarby IF             7.99   q    7 B
   3 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika             8.16   q    9 B
   4 Elin Hultgren               92 Karlskoga FIF           8.42   14
   5 Sofie Pettersson            93 Katrineholms SK         8.48   15

    Försök  heat: 3                                         25/1
   1 Carolina Sjöberg            92 Mariestads AIF          7.90   q    6 B
   2 Mergime Jashari             92 IK Westmannia           8.23   q    10 B
   3 Julia Karlsson              93 Hammarby IF             8.34   13
   4 Elonore Montler             93 Lerum Friidrott         8.69   19

    Försök  heat: 4                                         25/1
   1 Erika Brandt                92 Mölndals AIK            7.82   q    4 A
   2 Freja Jernstig              92 Tanums IF               7.83   q    5 A
   3 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika             8.34   12
     Johanna Ewertzh             93 Hammarby IF         ej start   -

    Försök  heat: 5                                         25/1
   1 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta Karlstad        7.65   q    1 A
   2 Annie Dahlgren              93 Lerum Friidrott         8.55   16
   3 Clara von Corswant          93 Mölndals AIK            8.67   18
   4 Isabel Lindberg Oyarzo      93 Hammarby IF             9.34   21

    Finalheat  heat: 1                                      25/1
   1 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta Karlstad        7.59
   2 Ulrika Nyhlén               93 Mölndals AIK            7.69
   3 Marte Jørgensen             93 Strömmen IF             7.71
   4 Erika Brandt                92 Mölndals AIK            7.83
   5 Freja Jernstig              92 Tanums IF               7.96

    Finalheat  heat: 2                                      25/1
   1 Carolina Sjöberg            92 Mariestads AIF          7.89
   2 Sara Österberg              93 Hammarby IF             7.92
   3 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott         8.12
   4 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika             8.20
   5 Mergime Jashari             92 IK Westmannia           8.26

F17 200m
    Final                                                   24/1
   1 Erika Brandt                92 Mölndals AIK           25.52   2
   2 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott        26.46   5
   3 Clara von Corswant          93 Mölndals AIK           28.06   12

    Final                                                   24/1
   1 Freja Jernstig              92 Tanums IF              25.50   1
   2 Julia Karlsson              93 Hammarby IF            27.54   10
   3 Sofia Thorstensson          92 Lerum Friidrott        29.30   14

    Final                                                   24/1
   1 Caroline Andersson          92 IF Göta Karlstad       26.97   6
   2 Annie Dahlgren              93 Lerum Friidrott        27.34   8
   3 Elin Hultgren               92 Karlskoga FIF          27.76   11

    Final                                                   24/1
   1 Sofia Thorin                89 KFUM Örebro            25.65   - U.T.
   2 Sara Österberg              93 Hammarby IF            26.37   4
   3 Frida Sjöström              92 IK Westmannia          29.09   13

    Final                                                   24/1
   1 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika            26.16   3
   2 Johanna Ewertzh             93 Hammarby IF            30.46   15

    Final                                                   24/1
   1 Sofie Pettersson            93 Katrineholms SK        27.32   7
   2 Lina Marcusen               93 Lerum Friidrott        27.41   9

F17 800m
    Final                                                   25/1
   1 Caroline Andersson          92 IF Göta Karlstad     2:24.71
   2 Ida Holm                    93 Lerum Friidrott      2:26.48
   3 Jenny Almqvist              92 IK Westmannia        2:27.70
   4 Fanny Dahlgren              93 IF Göta Karlstad     2:33.90
   5 Sofie Tornström             94 Lerum Friidrott      2:46.92
     Kristin Edquist-Servold     93 IF Göta Karlstad        bröt

F17 1500m
    Final                                                   24/1
   1 Ida Holm                    93 Lerum Friidrott      5:11.23

F17 Häck 60m                       76 cm
    Final                                                   24/1
   1 Ulrika Nyhlén               93 Mölndals AIK            8.60   1
   2 Carolina Sjöberg            92 Mariestads AIF          8.79   2
     Ida Hansen                  93 KFUM Arvika             bröt   -
     MaryAnn Andreasson          92 KFUM Arvika         ej start   -

    Final                                                   24/1
   1 Frida Löfvenborg            93 Mölndals AIK            9.26   4
   2 Lina Marcusen               93 Lerum Friidrott         9.39   5
   3 Hanna Hultqvist             92 Motala AIF              9.48   7

    Final                                                   24/1
   1 Mergime Jashari             92 IK Westmannia           9.05   3
   2 Madeleine Eriksson          93 Gefle IF                9.46   6
   3 Hanna Racklin               92 Lerum Friidrott        10.34   8
   4 Sofie Pettersson            93 Katrineholms SK        10.35   9

    Final                                                   24/1
     Alexandra By                92 Kils AIK            ej start   -
     Clara von Corswant          93 Mölndals AIK        ej start   -

F17 Höjd                                                    24/1

   1 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika              162
   2 Lovisa Sonesson             92 IF Göta Karlstad         156=  0, 0 riv
     Frida Sjöström              92 IK Westmannia            156=  0, 0 riv
     Karin Bengtsson             92 Mölndals AIK             156=  0, 0 riv
   5 Sofie Pettersson            93 Katrineholms SK          153=  x0, 1 riv
     Frida Löfvenborg            93 Mölndals AIK             153=  x0, 1 riv
   7 Lina Marcusen               93 Lerum Friidrott          153   x0, 2 riv
   8 Frida Tunemar               93 Skeninge LK              153   xx0, 2 riv
   9 Hanna Hultqvist             92 Motala AIF               153   xx0, 3 riv
  10 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK Vikings FIK           150   xx0, 2 riv
  11 Elonore Montler             93 Lerum Friidrott          150   xx0, 4 riv

F17 Stav                                                    24/1
   1 Erika Nyström               93 Motala AIF               272
   2 Anna Ogenvall               92 IF Göta Karlstad         262

F17 Längd                                                   25/1
   1 Sara Österberg              93 Hammarby IF             5.48
   2 Mergime Jashari             92 IK Westmannia           5.34
   3 Madeleine Eriksson          93 Gefle IF                5.24
   4 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott         5.23
   5 Nathalie Nagy               92 Mölndals AIK            5.18
   6 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika             5.14
   7 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika             5.06
   8 Erika Nyström               93 Motala AIF              4.90
                                                            4.86
   9 Hanna Hultqvist             92 Motala AIF              4.90
                                                            4.79
  10 Sofia Thorstensson          92 Lerum Friidrott         4.73
                                                            4.54
  11 Elin Hultgren               92 Karlskoga FIF           4.73
                                                            4.51
  12 Sofie Pettersson            93 Katrineholms SK         4.66
                                                            4.65
  13 Michelle Aloyseus           93 Lörenskog FIL NOR       4.66
  14 Lina Marcusen               93 Lerum Friidrott         4.65
                                                            4.33
  15 Alexandra By                92 Kils AIK                4.59
                                                            4.51
  16 Sanna Thorstensson          92 Lerum Friidrott         4.58
  17 Elonore Montler             93 Lerum Friidrott         4.50
  18 Hanna Racklin               92 Lerum Friidrott         4.47
  19 Elin Maxstadh               93 IF Göta Karlstad        4.45
  20 Anna Kårling Khan           93 Hammarby IF             4.43
  21 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika             4.37
  22 Julia Karlsson              93 Hammarby IF             4.34
  23 Bau Shin Quach              93 Katrineholms SK         4.25
  24 Angelica Olsson             93 Katrineholms SK         4.20
  25 Sara Niväng                 93 Hammarby IF             3.96
  26 Saara Hill                  93 Katrineholms SK         3.87
  27 Cecilia Reidefors           93 Hammarby IF             3.73
  28 Nathalie Kristoffersson     93 Nyköpings BIS           3.47

F17 Kula                           3.0 kg                   25/1
   1 Johanna Larsson             92 Filipstads FIK         13.73
   2 Mergime Jashari             92 IK Westmannia          11.82
   3 Marielle Bengtsson          93 Trollhättans SK        11.52
   4 Frida Tunemar               93 Skeninge LK            11.41
   5 Maria Wennlund              93 Filipstads FIK         11.18
   6 Hanna Hultqvist             92 Motala AIF             11.09
   7 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott        10.37
   8 Amanda Björklund            92 IF Göta Karlstad        9.80
   9 Angelica Olsson             93 Katrineholms SK         9.28
  10 Erika Nyström               93 Motala AIF              9.24
  11 Lina Marcusen               93 Lerum Friidrott         8.81
  12 Isabel Lindberg Oyarzo      93 Hammarby IF             8.27
  13 Mathilda Ehne               92 IF Göta Karlstad        8.21
  14 Johanna Ewertzh             93 Hammarby IF             7.74
  15 Annie Dahlgren              93 Lerum Friidrott         7.68
  16 Bau Shin Quach              93 Katrineholms SK         7.52
  17 Saara Hill                  93 Katrineholms SK         7.22
  18 Sara Niväng                 93 Hammarby IF             7.13
  19 Cecilia Reidefors           93 Hammarby IF             6.83
  20 Jennifer Jeryd              93 Lerum Friidrott         6.47

F15 60m
    Försök  heat: 1                                         25/1
   1 Evelina Erlandsson          94 IFK Gnesta              8.45   q    3 A
   2 Julia Forsberg              94 Lerum Friidrott         8.89   15
   3 Lisa Jerpenfeldt            95 Sävedalens AIK          9.22   22
   4 Amelia Westerberg           94 Hammarby IF             9.24   23
   5 Louise Dahl                 94 Nyköpings BIS           9.36   28

    Försök  heat: 2                                         25/1
   1 Malin Hylland               94 Strömstads IF           8.70   12
   2 Emma Olsson                 94 Kils AIK                8.92   16
   3 Tova Bergqvist              95 Sävedalens AIK          9.09   20
   4 Camilla Lööf                94 IFK Gnesta              9.17   21
   5 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott         9.26   24

    Försök  heat: 3                                         25/1
   1 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott         8.48   q    4 A
   2 Sofia Jäger-Stenberg        94 Sundbybergs IK          8.62   q    9 B
   3 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           8.64   q    10 B
   4 Elin Magnusson              95 Sävedalens AIK          9.07   19
   5 Sara Ericsson               94 Hammarby IF             9.33   26

    Försök  heat: 4                                         25/1
   1 Josefine Sandelius          94 Hammarby IF             8.50   q    5 A
   2 Elin Larsson                94 Säffle FIK              8.61   q    8 B
   3 Josefine Brånn              94 Katrineholms SK         8.77   13
   4 Klara Sundberg              94 Lerum Friidrott         9.40   29

    Försök  heat: 5                                         25/1
   1 Matilda Ribaeus             94 IF Göta Karlstad        8.54   q    6 B
   2 Emma Johansson              94 Säffle FIK              8.95   17
   3 Elin Jonasson               94 Hammarby IF             9.02   18
   4 Jacqueline Karlsson         94 Katrineholms SK         9.28   25

    Försök  heat: 6                                         25/1
   1 Caroline Taxén              94 Enköpings AIF           8.05   q    1 A
   2 Josefin Palm                94 Gefle IF                8.21   q    2 A
   3 Elin Axelsson               94 Trollhättans IF         8.58   q    7 B
   4 Ottilia Öhrnell             94 Sävedalens AIK          9.78   31

    Försök  heat: 7                                         25/1
   1 Isabelle Majala             94 IK Westmannia           8.69   11
   2 Amelie Möller               94 Hammarby IF             8.78   14
   3 Märta Linde                 95 Sävedalens AIK          9.34   27
   4 Tove Fougberg               95 Sävedalens AIK          9.70   30

    Finalheat  heat: 1                                      25/1
   1 Caroline Taxén              94 Enköpings AIF           7.96
   2 Josefin Palm                94 Gefle IF                8.17
   3 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott         8.41
   4 Josefine Sandelius          94 Hammarby IF             8.42
   5 Evelina Erlandsson          94 IFK Gnesta              8.43

    Finalheat  heat: 2                                      25/1
   1 Matilda Ribaeus             94 IF Göta Karlstad        8.41
   2 Elin Axelsson               94 Trollhättans IF         8.48
   3 Sofia Jäger-Stenberg        94 Sundbybergs IK          8.56
   4 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           8.65
   5 Elin Larsson                94 Säffle FIK              8.66

F15 200m
    Final                                                   24/1
   1 Caroline Taxén              94 Enköpings AIF          26.37   1
   2 Ellen Mattsson              94 Stocksäters IF         27.31   2
   3 Julia Forsberg              94 Lerum Friidrott        29.66   14

    Final                                                   24/1
   1 Alice Andersson             94 IK Ymer                28.71   7
   2 Sofia Jäger-Stenberg        94 Sundbybergs IK         28.77   9
   3 Jacqueline Karlsson         94 Katrineholms SK        32.14   24

    Final                                                   24/1
   1 Evelina Erlandsson          94 IFK Gnesta             28.17   3
   2 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF          28.37   5
   3 Louise Harker                  Mosjö FK               28.73   8

    Final                                                   24/1
   1 Emma Olsson                 94 Kils AIK               28.27   4

   2 Elin Jonasson               94 Hammarby IF            29.81   16
   3 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott        30.52   17

    Final                                                   24/1
   1 Amelie Möller               94 Hammarby IF            29.09   10
   2 Evelina Beramand            94 Mölndals AIK           29.28   11
   3 Agnes Sjöström              94 IK Westmannia          29.70   15

    Final                                                   24/1
   1 Linnea Ivarsson             94 Lerum Friidrott        29.46   12
   2 Emma Forss                  94 Hammarby IF            29.62   13
   3 Mikaela Frankestål          94 IF Rigor               32.35   25

    Final                                                   24/1
   1 Sofie Tornström             94 Lerum Friidrott        30.98   20
   2 Louise Dahl                 94 Nyköpings BIS          31.64   21
   3 Elin Kyrkander              94 IF Göta Karlstad       31.96   22

    Final                                                   24/1
   1 Josefine Sandelius          94 Hammarby IF            28.38   6
   2 Amelia Westerberg           94 Hammarby IF            30.90   19
   3 Emma Westlund               93 Lerum Friidrott        33.23   26

    Final                                                   24/1
   1 Sara Ericsson               94 Hammarby IF            30.70   18
   2 Elin Johansson              94 IF Göta Karlstad       32.08   23

F15 1000m
    Final                                                   25/1
   1 Agnes Sjöström              94 IK Westmannia        3:05.98
   2 Elin Axelsson               94 Trollhättans IF      3:06.83
   3 Alice Andersson             94 IK Ymer              3:16.47
   4 Lisa Jerpenfeldt            95 Sävedalens AIK       3:17.06
   5 Siri Ohrankämmen            95 Sävedalens AIK       3:18.75
   6 Linnea Ivarsson             94 Lerum Friidrott      3:18.79
   7 Sophia Geirup               94 Kongahälla AIK       3:20.93
   8 Evelina Beramand            94 Mölndals AIK         3:22.50
   9 Matilda Gustafsson          94 IFK Gnesta           3:26.17
  10 Felicia Stuhlhofer          95 Sävedalens AIK       3:27.26
  11 Erika Anderskär             94 IF Göta Karlstad     3:30.10
  12 Tove Fougberg               95 Sävedalens AIK       3:31.82
     Emma Forss                  94 Hammarby IF             bröt

F15 Häck 60m                       76 cm
    Final                                                   24/1
   1 Josefin Palm                94 Gefle IF                9.11   1
   2 Evelina Erlandsson          94 IFK Gnesta              9.14   2
   3 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           9.51   3
   4 Elin Larsson                94 Säffle FIK              9.93   7

    Final                                                   24/1
   1 Emma Ljungberg              94 Nyköpings BIS           9.91   6
   2 Johanna Lundin              94 Nyköpings BIS          10.37   8
   3 Linnéa Gåsste               94 Säffle FIK             11.22   10
   4 Karin Gåsste                94 Säffle FIK             11.38   11

    Final                                                   24/1
   1 Josefine Sandelius          94 Hammarby IF             9.66   4
   2 Ellen Mattsson              94 Stocksäters IF          9.69   5
   3 Johanna Gellerman           94 Lerum Friidrott        10.67   9
     Sofia Granander             94 Kils AIK            ej start   -

F15 Höjd                                                    24/1
   1 Evelina Erlandsson          94 IFK Gnesta               160   xx0, 2 riv
   2 Matilda Ribaeus             94 IF Göta Karlstad         160   xx0, 5 riv
   3 Sofia Jäger-Stenberg        94 Sundbybergs IK           151=  0, 0 riv
     Petra Svanberg              95 Stenungsunds FI          151=  0, 0 riv
   5 Petra Levtschuk                Mosjö FK                 148
   6 Sara Ericsson               94 Hammarby IF              140
   7 Johanna Lundin              94 Nyköpings BIS            135
   8 Mikaela Frankestål          94 IF Rigor                 130
   9 Ottilia Öhrnell             94 Sävedalens AIK           120

F15 Stav                                                    24/1
   1 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott          272
   2 Sofie Berglöf               95 Sundbybergs IK           222
   3 Siri Ohrankämmen            95 Sävedalens AIK           212=  0, 0 riv
     Emma Ronquist               95 Glanshammars IF          212=  0, 0 riv

   5 Malin Linder                94 IFK Kristinehamn         202   0, 0 riv
   6 Kristina Sundström          95 Sävedalens AIK           192
   7 Malin Kymmer                95 Sävedalens AIK           172
   8 Lisa Jerpenfeldt            95 Sävedalens AIK           152
   - Tove Fougberg               95 Sävedalens AIK             X

F15 Längd                                                   25/1
   1 Josefine Sandelius          94 Hammarby IF             5.11
   2 Rebecka Schelander          94 Hammarby IF             4.99
   3 Emma Olsson                 94 Kils AIK                4.89
                                                            4.89
   4 Matilda Ribaeus             94 IF Göta Karlstad        4.89
   5 Sofia Jäger-Stenberg        94 Sundbybergs IK          4.83
   6 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           4.73
   7 Isabelle Majala             94 IK Westmannia           4.70
   8 Julia Forsberg              94 Lerum Friidrott         4.45
   9 Johanna Lundin              94 Nyköpings BIS           4.42
  10 Emma Ljungberg              94 Nyköpings BIS           4.33
  11 Mikaela Frankestål          94 IF Rigor                4.25
                                                            4.14
  12 Josefine Brånn              94 Katrineholms SK         4.25
                                                            3.92
  13 Rebecca Samuelsson          94 IF Göta Karlstad        4.09
  14 Elin Johansson              94 IF Göta Karlstad        4.05
  15 Klara Sundberg              94 Lerum Friidrott         3.97
  16 Camilla Lööf                94 IFK Gnesta              3.95
                                                            3.57
  17 Sara Ericsson               94 Hammarby IF             3.95
  18 Louise Dahl                 94 Nyköpings BIS           3.94
  19 Ottilia Öhrnell             94 Sävedalens AIK          3.86
  20 Emelie Crafoord             94 IF Rigor                3.85
  21 Amelie Möller               94 Hammarby IF             3.84
  22 Karin Gåsste                94 Säffle FIK              3.67
  23 Linnéa Gåsste               94 Säffle FIK              3.58
  24 Elin Jonasson               94 Hammarby IF             3.31

F15 Kula                           3.0 kg                   25/1
   1 Ida Sundkvist               94 IK Westmannia          10.49
   2 Emma Ljungberg              94 Nyköpings BIS          10.32
   3 Sofia Jäger-Stenberg        94 Sundbybergs IK          9.41
   4 Petra Svanberg              95 Stenungsunds FI         9.03
   5 Isabelle Majala             94 IK Westmannia           8.69
   6 Malin Linder                94 IFK Kristinehamn        8.42

   7 Sara Ericsson               94 Hammarby IF             8.28
   8 Anna Regnér                 94 Hammarby IF             7.71
   9 Mikaela Frankestål          94 IF Rigor                7.31
  10 Julia Forsberg              94 Lerum Friidrott         7.07
  11 Emelie Crafoord             94 IF Rigor                6.32
  12 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott         5.84
  13 Elin Kyrkander              94 IF Göta Karlstad        4.96

F14 60m
    Försök  heat: 1                                         24/1
   1 Isabella Rosenqvist         95 IF Göta Karlstad        8.45   q     A
   2 Lisa Sandström              95 IFK Sunne FK            8.79   8.788
   3 Agnes Källström             95 IFK Lidingö             8.88
   4 Linnea Lidbeck              95 Hammarby IF             9.05
   5 Fredrika von Plomgren       95 Nyköpings BIS           9.13

    Försök  heat: 2                                         24/1
   1 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK            8.11   q     A
   2 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                8.19   q     A
   3 Sofia Hildingsson           95 Lerum Friidrott         8.88
   4 Johanna Grönqvist           95 IFK Lidingö             8.99
   5 Frida Strandlund            95 Hammarby IF             9.17

    Försök  heat: 3                                         24/1
   1 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            8.76   q     C
   2 Emma Axelsson               95 IFK Lidingö             8.79   q     C  8.781
   3 Ellinor Bill                95 Hammarby IF             8.80
   4 Sara Qvarfordt              95 Hammarby IF             9.25
   5 Johanna Karlsson            95 Lerum Friidrott         9.96

    Försök  heat: 4                                         24/1
   1 Elin Lindell                95 Hammarby IF             8.13   q     A
   2 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö             9.10
   3 Petra Carlsson              95 Hammarby IF             9.18
   4 Alma Palm                   95 Lerum Friidrott         9.29
   5 Elin Byström                95 IK Westmannia           9.36

    Försök  heat: 5                                         24/1
   1 Alicia Olsson               95 Hammarby IF             8.51   q     B
   2 Sabine Hoffman              95 Lerum Friidrott         8.73   q     C
   3 Olivia Sjöberg              95 Hammarby IF             8.73   q     C
   4 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö             9.21
   5 Josefin Forsberg            95 IK Westmannia           9.41

    Försök  heat: 6                                         24/1
   1 Ellen Widengård             95 Tanums IF               8.59   q     B
   2 Maria Alin                  94 Hammarby IF             8.74   q     C
   3 Julia Grut                  95 IFK Lidingö             9.31
     Clara Bideby                95 Glanshammars IF     ej start

    Försök  heat: 7                                         24/1
   1 Frida Johansson             95 IF Göta Karlstad        8.27   q     A
   2 Lovisa Frykholm             95 Glanshammars IF         8.60   q     B
   3 Inez Mannerstedt            95 Sundbybergs IK          9.12
   4 Louise Huldin               95 Hammarby IF             9.26

    Försök  heat: 8                                         24/1

   1 Sofie Berglöf               95 Sundbybergs IK          8.63   q     B
   2 Sarah Larsson               95 IF Göta Karlstad        9.16
   3 Linnéa Román                95 Hammarby IF             9.16
   4 Anna Lagerlöf               95 IFK Lidingö             9.63

    Finalheat  heat: 1                                      24/1
   1 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK            8.00   A
   2 Elin Lindell                95 Hammarby IF             8.09   A
   3 Frida Johansson             95 IF Göta Karlstad        8.20   A
   4 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                8.21   A
   5 Isabella Rosenqvist         95 IF Göta Karlstad        8.48   A

    Finalheat  heat: 2                                      24/1
   1 Alicia Olsson               95 Hammarby IF             8.51   B
   2 Ellen Widengård             95 Tanums IF               8.57   B
   3 Lovisa Frykholm             95 Glanshammars IF         8.60   B
   4 Sofie Berglöf               95 Sundbybergs IK          8.65   B

    Finalheat  heat: 3                                      24/1
   1 Olivia Sjöberg              95 Hammarby IF             8.58   C
   2 Emma Axelsson               95 IFK Lidingö             8.69   C  8.781
   3 Maria Alin                  94 Hammarby IF             8.75   C
   4 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            8.78   C
   5 Sabine Hoffman              95 Lerum Friidrott         8.80   C

F14 200m
    Final                                                   25/1
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK               26.64   1
   2 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK           27.16   2
   3 Frida Johansson             95 IF Göta Karlstad       27.84   4

    Final                                                   25/1
   1 Elin Lindell                95 Hammarby IF            27.41   3
   2 Lisa Bergdahl               95 Glanshammars IF        28.97   7
   3 Minda Langmoen              95 Kongahälla AIK         28.99   8

    Final                                                   25/1
   1 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK           28.91   5
   2 Alicia Olsson               95 Hammarby IF            28.94   6
   3 Olivia Sjöberg              95 Hammarby IF            29.18   10

    Final                                                   25/1
   1 Fredrika von Plomgren       95 Nyköpings BIS          30.37   17
   2 Siri Ohrankämmen            95 Sävedalens AIK         30.93   21
   - Sarah Larsson               95 IF Göta Karlstad      diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   25/1
   1 Josefine Havdelin           95 IFK Lidingö            29.94   14
   2 Lisa Jerpenfeldt            95 Sävedalens AIK         30.47   19
   3 Jenny Johansson             95 Nyköpings BIS          31.88   25

    Final                                                   25/1
   1 Agnes Källström             95 IFK Lidingö            29.31   11
   2 Felicia Stuhlhofer          95 Sävedalens AIK         32.08   27
   3 Andrea Ågren                95 Lerum Friidrott        32.39   28

    Final                                                   25/1
   1 Liv Omsén                   95 Sävedalens AIK         29.65   13
   - Margareta Celsing           95 IFK Lidingö           diskv.   - §F4.2.9
     Alma Palm                   95 Lerum Friidrott     ej start   -

    Final                                                   25/1
   1 Emma Axelsson               95 IFK Lidingö            29.12   9
   2 Isabella Rosenqvist         95 IF Göta Karlstad       30.16   15
   3 Tova Bergqvist              95 Sävedalens AIK         31.27   23

    Final                                                   25/1
   1 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö            29.55   12
   2 Elin Magnusson              95 Sävedalens AIK         30.42   18
   3 Hedvig Ödahl                95 Hammarby IF            30.90   20

    Final                                                   25/1
   1 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö            30.19   16
   2 Kristina Sundström          95 Sävedalens AIK         31.04   22
   3 Märta Linde                 95 Sävedalens AIK         31.34   24

    Final                                                   25/1

   1 Susanne Shirafkan-Nejad     95 IF Göta Karlstad       31.93   26
   - Julia Grut                  95 IFK Lidingö           diskv.   - §F4.2.9

F14 1000m
    Final                                                   24/1
   1 Lisa Jerpenfeldt            95 Sävedalens AIK       3:22.32   1
   2 Lisa Bergdahl               95 Glanshammars IF      3:22.36   2
   3 Liv Omsén                   95 Sävedalens AIK       3:25.26   3
   4 Siri Ohrankämmen            95 Sävedalens AIK       3:27.94   4
   5 Jessica Bengtsson           95 Göteborgs Kv IK      3:28.56   6
   6 Minda Langmoen              95 Kongahälla AIK       3:32.35   10
   7 Andrea Ågren                95 Lerum Friidrott      3:39.61   13

    Final                                                   24/1
   1 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK         3:28.45   5
   2 Malin Kymmer                95 Sävedalens AIK       3:29.89   7
   3 Tove Fougberg               95 Sävedalens AIK       3:30.29   8
   4 Felicia Stuhlhofer          95 Sävedalens AIK       3:31.21   9
   5 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö          3:39.94   14
   6 Kristina Sundström          95 Sävedalens AIK       3:41.99   15
   7 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö          3:43.18   16

    Final                                                   24/1
   1 Matilda Andersson           96 IK Ymer              3:32.39   11
   2 Olivia Svensson             95 IF Göta Karlstad     3:38.58   12
   3 Anna Lagerlöf               95 IFK Lidingö          3:49.19   17
   4 Tova Andreasson             95 Sävedalens AIK       3:51.31   18
   5 Lise Karlsson               95 Sundbybergs IK       3:52.55   19
   6 Margareta Celsing           95 IFK Lidingö          3:57.28   20
   - Julia Grut                  95 IFK Lidingö           diskv.   - §F4.2.9

F14 Häck 60m                       76 cm
    Final                                                   25/1
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                9.42   1
   2 Frida Johansson             95 IF Göta Karlstad        9.44   2
   3 Elin Lindell                95 Hammarby IF             9.46   3
   4 Ellinor Bill                95 Hammarby IF             9.85   5

    Final                                                   25/1
   1 Sofie Berglöf               95 Sundbybergs IK          9.74   4
   2 Irene Ekelund               97 Kils AIK               10.07   7
   3 Olivia Sjöberg              95 Hammarby IF            10.74   12
   4 Siri Ohrankämmen            95 Sävedalens AIK         10.75   13

    Final                                                   25/1
   1 Fredrika von Plomgren       95 Nyköpings BIS          10.58   10
   2 Sarah Larsson               95 IF Göta Karlstad       10.67   11
   3 Anna Lagerlöf               95 IFK Lidingö            11.63   19
   4 Josefin Forsberg            95 IK Westmannia          11.77   20

    Final                                                   25/1
   1 Sabine Hoffman              95 Lerum Friidrott        10.06   6
   2 Emma Axelsson               95 IFK Lidingö            10.56   9
   3 Julia Grut                  95 IFK Lidingö            11.02   15

    Final                                                   25/1
   1 Isabella Rosenqvist         95 IF Göta Karlstad       10.49   8
   2 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö            10.98   14
   3 Josefine Havdelin           95 IFK Lidingö            11.13   17

    Final                                                   25/1
   1 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö            11.04   16
   2 Hedvig Ödahl                95 Hammarby IF            11.53   18
     Camilla Olsen               95 Strömmen IF         ej start   -

F14 Höjd                                                    25/1
   1 Petra Svanberg              95 Stenungsunds FI          162
   2 Isabella Rosenqvist         95 IF Göta Karlstad         151
   3 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                 148
   4 Hanna Österberg             95 IF Göta Karlstad         145   x0, 1 riv
   5 Frida Johansson             95 IF Göta Karlstad         145   x0, 2 riv
   6 Louise Huldin               95 Hammarby IF              145   x0, 3 riv
   7 Sabine Hoffman              95 Lerum Friidrott          140=  0, 0 riv
     Margareta Celsing           95 IFK Lidingö              140=  0, 0 riv
     Sofia Hildingsson           95 Lerum Friidrott          140=  0, 0 riv
  10 Ellinor Bill                95 Hammarby IF              140   x0, 1 riv
  11 Josefin Forsberg            95 IK Westmannia            140   x0, 2 riv
  12 Olivia Sjöberg              95 Hammarby IF              135=  0, 0 riv

     Alma Palm                   95 Lerum Friidrott          135=  0, 0 riv
     Sara Larsson                95 IF Göta Karlstad         135=  0, 0 riv
     Elin Magnusson              95 Sävedalens AIK           135=  0, 0 riv
  16 Märta Linde                 95 Sävedalens AIK           135   0, 1 riv
  17 Jasmine Borg                95 Lerum Friidrott          135   x0, 2 riv
  18 Inez Mannerstedt            95 Sundbybergs IK           135   xx0, 2 riv
  19 Lise Karlsson               95 Sundbybergs IK           130=  x0, 1 riv
     Emma Ronquist               95 Glanshammars IF          130=  x0, 1 riv
  21 Julia Grut                  95 IFK Lidingö              125=  0, 0 riv
     Jenny Johansson             95 Nyköpings BIS            125=  0, 0 riv
  23 Linnéa Román                95 Hammarby IF              125   0, 1 riv

F14 Längd                                                   24/1
   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        5.16
   2 Elin Lindell                95 Hammarby IF             5.06
   3 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                4.97
   4 Frida Johansson             95 IF Göta Karlstad        4.96
   5 Ellinor Bill                95 Hammarby IF             4.87
   6 Lisa Sandström              95 IFK Sunne FK            4.76
   7 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK            4.71
   8 Sabine Hoffman              95 Lerum Friidrott         4.65
   9 Hedvig Ödahl                95 Hammarby IF             4.48
  10 Isabella Rosenqvist         95 IF Göta Karlstad        4.45
                                                            4.42
  11 Lisa Bergdahl               95 Glanshammars IF         4.45
                                                            4.17
  12 Emma Axelsson               95 IFK Lidingö             4.44
  13 Josefine Havdelin           95 IFK Lidingö             4.42
  14 Agnes Källström             95 IFK Lidingö             4.40
  15 Inez Mannerstedt            95 Sundbybergs IK          4.27
  16 Linnea Lidbeck              95 Hammarby IF             4.23
  17 Sofia Hildingsson           95 Lerum Friidrott         4.22
  18 Lovisa Frykholm             95 Glanshammars IF         4.22
  19 Linnéa Román                95 Hammarby IF             4.21
  20 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö             4.20
  21 Märta Linde                 95 Sävedalens AIK          4.17
  22 Alicia Olsson               95 Hammarby IF             4.12

  23 Josefin Forsberg            95 IK Westmannia           4.09
  24 Fredrika von Plomgren       95 Nyköpings BIS           4.07
  25 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö             4.03
  26 Julia Grut                  95 IFK Lidingö             4.03
                                                            3.53
  27 Sara Qvarfordt              95 Hammarby IF             4.02
  28 Louise Huldin               95 Hammarby IF             3.97
  29 Alma Palm                   95 Lerum Friidrott         3.92
  30 Sara Larsson                95 IF Göta Karlstad        3.89
  31 Lise Karlsson               95 Sundbybergs IK          3.85
  32 Andrea Ågren                95 Lerum Friidrott         3.80
  33 Margareta Celsing           95 IFK Lidingö             3.78
                                                            3.71
  34 Frida Strandlund            95 Hammarby IF             3.78
                                                            3.67
  35 Tova Bergqvist              95 Sävedalens AIK          3.74
  36 Johanna Grönqvist           95 IFK Lidingö             3.61
  37 Elin Byström                95 IK Westmannia           3.59
  38 Johanna Karlsson            95 Lerum Friidrott         3.44
   - Maria Alin                  94 Hammarby IF                X
     Elin Magnusson              95 Sävedalens AIK             X

F14 Kula                           3.0 kg                   24/1
   1 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK             10.64
   2 Frida Johansson             95 IF Göta Karlstad       10.23
   3 Julia Karlsson              95 IF Göta Karlstad        9.64
   4 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                9.51
   5 Petra Svanberg              95 Stenungsunds FI         9.33
   6 Sabine Hoffman              95 Lerum Friidrott         8.92
   7 Fanny Öhrn-Selahn           95 Sundbybergs IK          8.81
   8 Nadja Shirafkan-Nejad       95 IF Göta Karlstad        8.57
   9 Sofia Hildingsson           95 Lerum Friidrott         8.42
  10 Freja Avebäck               95 Hammarby IF             8.39
  11 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö             8.22
  12 Susanne Shirafkan-Nejad     95 IF Göta Karlstad        7.62
  13 Sara Larsson                95 IF Göta Karlstad        7.12
  14 Sofie Berglöf               95 Sundbybergs IK          7.11
  15 Jenny Johansson             95 Nyköpings BIS           7.07
  16 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö             6.55
  17 Sarah Larsson               95 IF Göta Karlstad        6.24
  18 Tove Fougberg               95 Sävedalens AIK          6.20
  19 Emma Axelsson               95 IFK Lidingö             6.18
  20 Julia Grut                  95 IFK Lidingö             6.03
  21 Josefine Havdelin           95 IFK Lidingö             5.78
  22 Johanna Karlsson            95 Lerum Friidrott         5.48

F13 60m
    Försök  heat: 1                                         25/1
   1 Sara Lennman                96 Katrineholms SK         8.84   q     B
   2 Rebecka Lindbergh           96 IFK Lidingö             9.05   q     C
   3 Ellen Sander                96 Lerum Friidrott         9.72
   4 Emma Hedin                  96 Sävedalens AIK          9.93
     Emma Johansson              96 IF Göta Karlstad    ej start

    Försök  heat: 2                                         25/1
   1 Amber Helminsky             96 IF Rigor                8.47   q     A
   2 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        8.86   q     B
   3 Sofia Bilen                 96 Lerum Friidrott         9.15
   4 Hanna Bengtsson             96 Sävedalens AIK          9.38
   5 Martina Appel               96 IF Göta Karlstad        9.51

    Försök  heat: 3                                         25/1
   1 Vera Altrov Berg            96 Hammarby IF             8.69   q     A
   2 Felicia Börjesson           96 Lerum Friidrott         8.72   q     A
   3 Linnea Steenari             96 Sävedalens AIK          9.14
   4 Isabella Salkola            96 IF Rigor                9.21
   5 Ebba Wirén                  96 IFK Kristinehamn        9.90

    Försök  heat: 4                                         25/1
   1 Sigrid Forsberg             96 Lerum Friidrott         9.18
   2 Sofie Karlsson              96 IFK Kristinehamn        9.37
   3 Malin Lindskog              96 Sävedalens AIK          9.56
   4 Jessica Huldin              96 Hammarby IF             9.76
   5 Linn Söderholm              96 IF Rigor               10.01

    Försök  heat: 5                                         25/1
   1 Linnea Ahlstedt             96 Lerum Friidrott         9.02   q     C
   2 Maja Persson                96 IF Rigor                9.02   q     C
   3 Kajsa Eriksson              96 Sävedalens AIK          9.08
   4 Johanna Billberg            96 IF Göta Karlstad        9.21
   5 Faye Henry                  96 Hammarby IF             9.52

    Försök  heat: 6                                         25/1
   1 Felicia Edgren              96 IFK Sunne FK            8.85   q     B
   2 Moa Lanngren                96 Sävedalens AIK          9.04   q     C
   3 Sabina Maglic               96 IF Göta Karlstad        9.07
   4 Amanda Mattson              96 IK Orient               9.28
   5 Emma Svensson               96 Hammarby IF             9.64

    Försök  heat: 7                                         25/1

   1 Emilia Kjellberg            96 IFK Sunne FK            8.29   q     A
   2 Izabelle Kjellberg          96 IF Göta Karlstad        8.58   q     A
   3 Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS           9.45
   4 Isabel Andreasson           96 IK Orient               9.52
   5 Elin Wahlström-Jardh        96 Hammarby IF             9.83

    Försök  heat: 8                                         25/1
   1 Johanna Norén               96 IF Göta Karlstad        8.80   q     B
   2 Anna Hildingsson            96 Glanshammars IF         9.11
   3 Emma Wernung                96 Sävedalens AIK          9.33
   4 Felicia Andersson           96 Göteborgs Kv IK         9.35

    Försök  heat: 9                                         25/1
   1 Madeleine Björlin-Delmar    96 IFK Göteborg Frii       8.74   q     B
   2 Hedda Hanner                96 IFK Lidingö             8.94   q     C
   3 Tilda Axford                96 IF Göta Karlstad        9.10
     Cornelia Hed                96 Sävedalens AIK      ej start

    Finalheat  heat: 1                                      25/1
   1 Emilia Kjellberg            96 IFK Sunne FK            8.24
   2 Amber Helminsky             96 IF Rigor                8.41
   3 Izabelle Kjellberg          96 IF Göta Karlstad        8.49
   4 Vera Altrov Berg            96 Hammarby IF             8.78
   5 Felicia Börjesson           96 Lerum Friidrott         8.91

    Finalheat  heat: 2                                      25/1
   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        8.64
   2 Madeleine Björlin-Delmar    96 IFK Göteborg Frii       8.65
   3 Johanna Norén               96 IF Göta Karlstad        8.70
   4 Felicia Edgren              96 IFK Sunne FK            8.90
   5 Sara Lennman                96 Katrineholms SK         8.92

    Finalheat  heat: 3                                      25/1
   1 Hedda Hanner                96 IFK Lidingö             8.86
   2 Moa Lanngren                96 Sävedalens AIK          8.99
   3 Maja Persson                96 IF Rigor                9.10
     Rebecka Lindbergh           96 IFK Lidingö         ej start
     Linnea Ahlstedt             96 Lerum Friidrott     ej start

F13 200m
    Final                                                   24/1
   1 Emilia Kjellberg            96 IFK Sunne FK           27.44   1
   2 Madeleine Björlin-Delmar    96 IFK Göteborg Frii      27.85   2
   - Amber Helminsky             96 IF Rigor              diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   24/1
   1 Signe Flygare               96 Glanshammars IF        30.09   10
   2 Felicia Andersson           96 Göteborgs Kv IK        31.06   18
   - Elin Wahlström-Jardh        96 Hammarby IF           diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   24/1
   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn       29.02   3
   2 Linnea Ahlstedt             96 Lerum Friidrott        29.43   7
   3 Anna Hildingsson            96 Glanshammars IF        29.51   8

    Final                                                   24/1

   1 Johanna Norén               96 IF Göta Karlstad       29.91   9
   2 Isabella Salkola            96 IF Rigor               30.62   14
   3 Matilda Andersson           96 IK Ymer                30.87   17

    Final                                                   24/1
     Ellen Sander                96 Lerum Friidrott     ej start   -
     Sofia Bilen                 96 Lerum Friidrott     ej start   -
     Sofia Hjort                 96 KFUM Örebro         ej start   -

    Final                                                   24/1
   1 Vera Altrov Berg            96 Hammarby IF            29.25   4
   2 Felicia Edgren              96 IFK Sunne FK           29.40   6
   3 Sabina Maglic               96 IF Göta Karlstad       30.44   12

    Final                                                   24/1
   1 Felicia Börjesson           96 Lerum Friidrott        30.71   16
   2 Olivia Sjöland              96 Sävedalens AIK         31.60   19
   3 Jessica Huldin              96 Hammarby IF            32.34   22

    Final                                                   24/1
   1 Hedda Hanner                96 IFK Lidingö            29.31   5
   2 Ebba Wirén                  96 IFK Kristinehamn       33.27   26
   - Linnea Steenari             96 Sävedalens AIK        diskv.   - §F4.2.9

    Final                                                   24/1
   1 Rebecka Lindbergh           96 IFK Lidingö            30.23   11
   2 Kajsa Eriksson              96 Sävedalens AIK         30.53   13
   3 Sofie Karlsson              96 IFK Kristinehamn       32.34   23

    Final                                                   24/1
   1 Moa Lanngren                96 Sävedalens AIK         31.64   20
   2 Amanda Lindh                96 IF Göta Karlstad       31.98   21
   3 Linn Söderholm              96 IF Rigor               32.52   24

    Final                                                   24/1
   1 Maja Persson                96 IF Rigor               30.65   15
   2 Cornelia Biller             96 IF Göta Karlstad       32.60   25
   3 Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS          34.83   27

F13 800m
    Final                                                   25/1
   1 Ingvild Drabløs             96 Tyrving IL NOR       2:31.82
   2 Madeleine Björlin-Delmar    96 IFK Göteborg Frii    2:31.87
   3 Matilda Andersson           96 IK Ymer              2:36.72
   4 Linn Söderholm              96 IF Rigor             2:40.44
   5 Linda Hansson               96 Högsäters GF         2:42.50
   6 Sabina Maglic               96 IF Göta Karlstad     2:45.91
   7 Paulina Westerberg          96 Hammarby IF          2:46.04
   8 Victoria Hedell             96 IFK Lidingö          2:52.93
   9 Isabella Salkola            96 IF Rigor             2:53.51
  10 Ebba Wirén                  96 IFK Kristinehamn     3:01.44
  11 Olivia Sjöland              96 Sävedalens AIK       3:03.31
     Linnea Steenari             96 Sävedalens AIK          bröt

F13 Höjd                                                    24/1
   1 Emilia Kjellberg            96 IFK Sunne FK             158
   2 Emma Wernung                96 Sävedalens AIK           155
   3 Izabelle Kjellberg          96 IF Göta Karlstad         152
   4 Linnea Ahlstedt             96 Lerum Friidrott          146   0, 1 riv
   5 Ingvild Drabløs             96 Tyrving IL NOR           146   0, 2 riv
   6 Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS            143
   7 Isabel Andreasson           96 IK Orient                140   0, 0 riv
   8 Ellen Sander                96 Lerum Friidrott          140   x0, 1 riv
   9 Johanna Norén               96 IF Göta Karlstad         135=  0, 0 riv
     Hedda Hanner                96 IFK Lidingö              135=  0, 0 riv
     Amanda Mattson              96 IK Orient                135=  0, 0 riv
     Madeleine Björlin-Delmar    96 IFK Göteborg Frii        135=  0, 0 riv
  13 Sigrid Forsberg             96 Lerum Friidrott          135   0, 1 riv
  14 Sara Lennman                96 Katrineholms SK          135   x0, 1 riv
  15 Felicia Börjesson           96 Lerum Friidrott          135   xx0, 2 riv
  16 Amber Helminsky             96 IF Rigor                 135   xx0, 3 riv
  17 Linn Söderholm              96 IF Rigor                 130=  0, 0 riv
     Julia Jansson               96 Kils AIK                 130=  0, 0 riv
     Paulina Westerberg          96 Hammarby IF              130=  0, 0 riv
     Felicia Andersson           96 Göteborgs Kv IK          130=  0, 0 riv
  21 Victoria Hedell             96 IFK Lidingö              130   0, 2 riv
  22 Cornelia Biller             96 IF Göta Karlstad         130=  x0, 2 riv
     Sofie Karlsson              96 IFK Kristinehamn         130=  x0, 2 riv
  24 Anna Jansson                96 Kils AIK                 130   xx0, 2 riv
  25 Malin Lindskog              96 Sävedalens AIK           125
  26 Emma Hedin                  96 Sävedalens AIK           120=  0, 0 riv
     Faye Henry                  96 Hammarby IF              120=  0, 0 riv
     Jessica Huldin              96 Hammarby IF              120=  0, 0 riv
  29 Isabella Salkola            96 IF Rigor                 113=  0, 0 riv
     Elin Wahlström-Jardh        96 Hammarby IF              113=  0, 0 riv
  31 Cornelia Hed                96 Sävedalens AIK           105

F13 Längd                          zon                      25/1

   1 Emilia Kjellberg            96 IFK Sunne FK            5.50
   2 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        5.38
   3 Izabelle Kjellberg          96 IF Göta Karlstad        4.74
   4 Signe Flygare               96 Glanshammars IF         4.61
   5 Madeleine Björlin-Delmar    96 IFK Göteborg Frii       4.60
   6 Hedda Hanner                96 IFK Lidingö             4.59
   7 Anna Hildingsson            96 Glanshammars IF         4.57
   8 Sara Lennman                96 Katrineholms SK         4.52
   9 Hanna Bengtsson             96 Sävedalens AIK          4.46
  10 Emma Wernung                96 Sävedalens AIK          4.42
  11 Felicia Edgren              96 IFK Sunne FK            4.37
                                                            4.31
  12 Vera Altrov Berg            96 Hammarby IF             4.37
  13 Sabina Maglic               96 IF Göta Karlstad        4.30
  14 Isabella Salkola            96 IF Rigor                4.27
  15 Tilda Axford                96 IF Göta Karlstad        4.25
  16 Amanda Mattson              96 IK Orient               4.22
  17 Sofie Karlsson              96 IFK Kristinehamn        4.15
                                                            4.14
  18 Linnea Ahlstedt             96 Lerum Friidrott         4.15
                                                            4.07
  19 Martina Appel               96 IF Göta Karlstad        4.13
                                                            4.13
  20 Kajsa Eriksson              96 Sävedalens AIK          4.13
                                                            4.11
  21 Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS           4.13
                                                            4.03
  22 Isabel Andreasson           96 IK Orient               4.12
  23 Felicia Andersson           96 Göteborgs Kv IK         4.10
  24 Johanna Norén               96 IF Göta Karlstad        4.07
  25 Olivia Sjöland              96 Sävedalens AIK          4.05
  26 Johanna Billberg            96 IF Göta Karlstad        4.03
  27 Paulina Westerberg          96 Hammarby IF             4.02
                                                            3.82
  28 Felicia Börjesson           96 Lerum Friidrott         4.02
                                                            2.46
  29 Ellen Sander                96 Lerum Friidrott         4.00
  30 Malin Smetana               96 Lerum Friidrott         3.93
  31 Maja Persson                96 IF Rigor                3.91
  32 Malin Lindskog              96 Sävedalens AIK          3.86
                                                            3.81
  33 Moa Lanngren                96 Sävedalens AIK          3.86
                                                            3.72
  34 Faye Henry                  96 Hammarby IF             3.85
  35 Linn Söderholm              96 IF Rigor                3.75
  36 Emma Hedin                  96 Sävedalens AIK          3.66
  37 Cornelia Hed                96 Sävedalens AIK          3.64
  38 Elin Wahlström-Jardh        96 Hammarby IF             3.63
  39 Emma Svensson               96 Hammarby IF             2.99
   - Sigrid Forsberg             96 Lerum Friidrott            X

F13 Kula                           2.0 kg                   24/1
   1 Lisa Einarsson              96 Eds SK                 12.18
   2 Emilia Kjellberg            96 IFK Sunne FK           11.31
   3 Emma Wernung                96 Sävedalens AIK         10.32
   4 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn       10.13
   5 Sara Lennman                96 Katrineholms SK         9.84
   6 Sabina Maglic               96 IF Göta Karlstad        9.81
   7 Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS           9.44
   8 Amber Helminsky             96 IF Rigor                9.29
   9 Izabelle Kjellberg          96 IF Göta Karlstad        9.01
  10 Tilda Axford                96 IF Göta Karlstad        8.96
  11 Madeleine Björlin-Delmar    96 IFK Göteborg Frii       8.95
  12 Sofia Bilen                 96 Lerum Friidrott         8.87
  13 Sofie Karlsson              96 IFK Kristinehamn        8.63
  14 Vera Altrov Berg            96 Hammarby IF             8.29
  15 Cornelia Biller             96 IF Göta Karlstad        8.08
  16 Isabella Salkola            96 IF Rigor                7.90
  17 Sigrid Forsberg             96 Lerum Friidrott         7.84
  18 Emma Hedin                  96 Sävedalens AIK          7.82
  19 Paulina Westerberg          96 Hammarby IF             7.33
  20 Martina Appel               96 IF Göta Karlstad        7.19
  21 Ebba Wirén                  96 IFK Kristinehamn        6.85
  22 Linn Söderholm              96 IF Rigor                6.69
  23 Maja Persson                96 IF Rigor                5.32

F12 60m
    Försök  heat: 1                                         24/1
   1 Anna Karlsson-Tufuga        97 SK Bore                 9.31   q     C
   2 Hanne Karlsson              97 IFK Kristinehamn        9.55
   3 Linnea Quist                97 IF Göta Karlstad        9.55
   4 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK          9.61
   5 Dagny Olofsson-Hoffman      97 Lerum Friidrott         9.82

    Försök  heat: 2                                         24/1
   1 Ellen Oweling               97 IFK Lidingö             9.07   q     B
   2 Elin Edgren                 97 SK Bore                 9.39   q     C
   3 Elinor Funk                 97 IF Göta Karlstad        9.44
   4 Emelie Blom                 97 Sävedalens AIK          9.47
   5 Erica Edström               97 IFK Kristinehamn        9.97

    Försök  heat: 3                                         24/1
   1 Johanna Lager               97 IFK Lidingö             9.24   q     B
   2 Therese Karlsson            97 Ransäters AIS           9.29   q     C
   3 Lisa Piscator               97 IFK Kristinehamn        9.37   q     C
   4 Cajsa Gredenhag             97 Sävedalens AIK          9.52
   5 Emma Sahlström              97 IF Göta Karlstad        9.67

    Försök  heat: 4                                         24/1
   1 Hanna Westberg              97 IFK Lidingö             9.44
   2 Agnes Bengtsson             97 Sävedalens AIK          9.65
   3 Elin Dahlgren               97 Ransäters AIS          10.09
   4 Moa Hollstedt               97 IFK Kristinehamn       10.18
   5 Sabrina Rotebrink           97 IF Göta Karlstad       10.37

    Försök  heat: 5                                         24/1
   1 Hanna Heinemann             97 IF Göta Karlstad        8.86   q     A
   2 Frida Persson               97 IF Rigor                9.13   q     B
   3 Sara Christiansson          97 Trollhättan Friid       9.47
   4 Linnea Falkenström          97 IFK Lidingö             9.59
   5 Elin Sköld                  97 IFK Kristinehamn        9.98

    Försök  heat: 6                                         24/1
   1 Irene Ekelund               97 Kils AIK                8.67   q     A
   2 Isabelle Johansson          97 IF Göta Karlstad        9.11   q     B
   3 Maja Sörebro                97 IFK Kristinehamn        9.13   q     B
   4 Ida Westerdahl              97 IF Rigor                9.45
   5 Annika Grundeus             97 IF Göta Karlstad        9.76

    Försök  heat: 7                                         24/1
   1 Angelina Nilsson            97 IF Rigor                9.05   q     A
   2 Linnea Gustavsson           97 Hammarby IF             9.26   q     C
   3 Lovisa Boström              97 IF Göta Karlstad        9.53
   4 Mathilda Rydin              97 Sävedalens AIK          9.67
   5 Sabine Steen                97 IFK Kristinehamn        9.90

    Försök  heat: 8                                         24/1
   1 Matilda Arlestrand          97 IFK Sunne FK            9.01   q     A
   2 Linn Ardström               97 IFK Kristinehamn        9.81
   3 Jennie Jansson              97 IF Göta Karlstad       10.00
   4 Moa Carlsson                97 IFK Kristinehamn       10.05

    Försök  heat: 9                                         24/1
   1 Hanna Johansson             97 IF Göta Karlstad        9.06   q     A
   2 Kristin Olofsson-Hoffman    97 Lerum Friidrott         9.48
   3 Fanny Carlsson              97 IFK Kristinehamn        9.78
   4 My Wilhelmsen               97 IF Göta Karlstad        9.82
   5 Frida Gustafsson            97 Sävedalens AIK         10.23

    Finalheat  heat: 1                                      24/1
   1 Irene Ekelund               97 Kils AIK                8.62   A
   2 Hanna Heinemann             97 IF Göta Karlstad        8.72   A
   3 Matilda Arlestrand          97 IFK Sunne FK            8.99   A
   4 Angelina Nilsson            97 IF Rigor                9.06   A
   5 Hanna Johansson             97 IF Göta Karlstad        9.17   A

    Finalheat  heat: 2                                      24/1
   1 Ellen Oweling               97 IFK Lidingö             8.95   B
   2 Frida Persson               97 IF Rigor                9.07   B
   3 Johanna Lager               97 IFK Lidingö             9.13   B
   4 Maja Sörebro                97 IFK Kristinehamn        9.18   B
   5 Isabelle Johansson          97 IF Göta Karlstad        9.22   B

    Finalheat  heat: 3                                      24/1
   1 Anna Karlsson-Tufuga        97 SK Bore                 9.12   C
   2 Linnea Gustavsson           97 Hammarby IF             9.18   C
   3 Elin Edgren                 97 SK Bore                 9.45   C
   4 Lisa Piscator               97 IFK Kristinehamn        9.51   C
   5 Therese Karlsson            97 Ransäters AIS           9.58   C

F12 200m
    Final                                                   25/1
   1 Irene Ekelund               97 Kils AIK               28.28   1
   2 Frida Hansson               97 Högsäters GF           31.56   5
   3 Maja Sörebro                97 IFK Kristinehamn       31.75   7
     Linnea Gustavsson           97 Hammarby IF         ej start   -

    Final                                                   25/1
   1 Hanna Heinemann             97 IF Göta Karlstad       30.75   2
   2 Dagny Olofsson-Hoffman      97 Lerum Friidrott        34.26   29
   3 Moa Carlsson                97 IFK Kristinehamn       34.37   30

   4 Åsa Linde                   97 IF Rigor               38.04   37

    Final                                                   25/1
   1 Isabelle Johansson          97 IF Göta Karlstad       32.75   22
   2 Fanny Carlsson              97 IFK Kristinehamn       33.67   24
   3 Erica Edström               97 IFK Kristinehamn       34.70   31
     Frida Gustafsson            97 Sävedalens AIK         34.70   31

    Final                                                   25/1
   1 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK         31.65   6
   2 Lisa Piscator               97 IFK Kristinehamn       32.09   10
   3 Johanna Lager               97 IFK Lidingö            32.68   21
   4 My Wlhelmsen                97 IF Göta Karlstad       33.51   23

    Final                                                   25/1
   1 Hanna Westberg              97 IFK Lidingö            31.93   8
   2 Emelie Blom                 97 Sävedalens AIK         32.39   17
   3 Sabine Steen                97 IFK Kristinehamn       35.59   33
   4 Johanna Westerlund          97 IF Göta Karlstad       35.67   34

    Final                                                   25/1
   1 Jennie Jansson              97 IF Göta Karlstad       33.71   25
   2 Linn Ardström               97 IFK Kristinehamn       33.96   28
   3 Emilia Ganslandt            97 IFK Lidingö            37.56   36
     Cajsa Gredenhag             97 Sävedalens AIK      ej start   -

    Final                                                   25/1
   1 Kristin Olofsson-Hoffman    97 Lerum Friidrott        32.11   11
   2 Hanna Johansson             97 IF Göta Karlstad       32.12   12
   3 Agnes Bengtsson             97 Sävedalens AIK         32.33   16
   4 Alexandra Brackman          97 IF Rigor               33.89   27

    Final                                                   25/1
   1 Frida Persson               97 IF Rigor               30.98   3
   2 Mathilda Rydin              97 Sävedalens AIK         32.46   18
   3 Elin Dahlgren               97 Ransäters AIS          35.16   32
     Agnes Larsson               97 IF Göta Karlstad    ej start   -

    Final                                                   25/1
   1 Olivia Weslien              97 IF Göta Karlstad       32.00   9
   2 Linnea Quist                97 IF Göta Karlstad       32.17   13
   3 Ida Westerdahl              97 IF Rigor               32.19   14

    Final                                                   25/1
   1 Linnea Falkenström          97 IFK Lidingö            32.48   19
   2 Elinor Funk                 97 IF Göta Karlstad       32.50   20
   3 Julia Niklasson             97 IF Rigor               36.89   35

    Final                                                   25/1
   1 Angelina Nilsson            97 IF Rigor               31.02   4
   2 Ella Sjödin                 97 IF Göta Karlstad       32.26   15
   3 Emma Sahlström              97 IF Göta Karlstad       33.85   26

F12 800m
    Final                                                   24/1
   1 Sara Christiansson          97 Trollhättan Friid    2:38.30   2
   2 Ella Sjödin                 97 IF Göta Karlstad     2:38.40   3
   3 Lisa Piscator               97 IFK Kristinehamn     2:45.51   4
   4 Linnea Quist                97 IF Göta Karlstad     2:52.74   7
   5 Mathilda Rydin              97 Sävedalens AIK       2:52.95   8
   6 Alexandra Brackman          97 IF Rigor             2:52.98   9
   7 Hanne Karlsson              97 IFK Kristinehamn     2:54.37   12
   8 Emilia Ganslandt            97 IFK Lidingö          3:02.61   13
     Frida Gustafsson            97 Sävedalens AIK      ej start   -
     Cajsa Gredenhag             97 Sävedalens AIK      ej start   -

    Final                                                   24/1
   1 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK       2:36.69   1
   2 Åsa Linde                   97 IF Rigor             2:45.69   5
   3 Olivia Weslien              97 IF Göta Karlstad     2:45.86   6
   4 Emelina Schützer            97 IF Göta Karlstad     2:53.64   10
   5 Johanna Lager               97 IFK Lidingö          2:53.67   11
   6 Emelie Blom                 97 Sävedalens AIK       3:07.56   14
   7 Moa Carlsson                97 IFK Kristinehamn     3:14.17   15
   8 Moa Hollstedt               97 IFK Kristinehamn     3:17.81   16
   9 Elin Sköld                  97 IFK Kristinehamn     3:35.75   17

F12 Höjd                                                    25/1
   1 Linnea Gustavsson           97 Hammarby IF              142
   2 Agnes Bengtsson             97 Sävedalens AIK           139
   3 Anna Karlsson-Tufuga        97 SK Bore                  136   0, 0 riv
   4 Hanna Heinemann             97 IF Göta Karlstad         136=  x0, 1 riv
     Lisa Piscator               97 IFK Kristinehamn         136=  x0, 1 riv
   6 Angelina Nilsson            97 IF Rigor                 136   x0, 2 riv

   7 Linn Ardström               97 IFK Kristinehamn         130   0, 1 riv
   8 Ida Westerdahl              97 IF Rigor                 130   x0, 1 riv
   9 Emelie Blom                 97 Sävedalens AIK           130   xx0, 2 riv
  10 Ella Sjödin                 97 IF Göta Karlstad         130   xx0, 3 riv
  11 Maja Sörebro                97 IFK Kristinehamn         125=  0, 0 riv
     Hanna Johansson             97 IF Göta Karlstad         125=  0, 0 riv
     Elin Edgren                 97 SK Bore                  125=  0, 0 riv
  14 Isabelle Johansson          97 IF Göta Karlstad         125=  0, 1 riv
     Åsa Linde                   97 IF Rigor                 125=  0, 1 riv
  16 Olivia Weslien              97 IF Göta Karlstad         125=  xx0, 2 riv
     Moa Carlsson                97 IFK Kristinehamn         125=  xx0, 2 riv
     Cajsa Gredenhag             97 Sävedalens AIK           125=  xx0, 2 riv
  19 Felicia Johansson           97 SK Bore                  120=  x0, 1 riv
     Johanna Lager               97 IFK Lidingö              120=  x0, 1 riv
  21 Sabine Steen                97 IFK Kristinehamn         120=  x0, 2 riv
     Elinor Funk                 97 IF Göta Karlstad         120=  x0, 2 riv
  23 Mathilda Rydin              97 Sävedalens AIK           115=  0, 0 riv
     Julia Niklasson             97 IF Rigor                 115=  0, 0 riv
  25 Elin Dahlgren               97 Ransäters AIS            115=  x0, 1 riv
     Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK           115=  x0, 1 riv
  27 Erica Edström               97 IFK Kristinehamn         115   x0,  riv
  28 Emma Sahlström              97 IF Göta Karlstad         108   0, 0 riv
  29 Fanny Carlsson              97 IFK Kristinehamn         108   x0, 1 riv
  30 Sara Dahlgren               97 Ransäters AIS            100

F12 Längd                          zon                      24/1
   1 Irene Ekelund               97 Kils AIK                4.37
   2 Linnea Gustavsson           97 Hammarby IF             4.36
   3 Matilda Arlestrand          97 IFK Sunne FK            4.32
   4 Hanna Johansson             97 IF Göta Karlstad        4.29
   5 Frida Persson               97 IF Rigor                4.24
   6 Ellen Oweling               97 IFK Lidingö             4.13
   7 Hanna Heinemann             97 IF Göta Karlstad        4.07
   8 Lisa Piscator               97 IFK Kristinehamn        4.06
   9 Agnes Bengtsson             97 Sävedalens AIK          4.01

  10 Kristin Olofsson-Hoffman    97 Lerum Friidrott         4.00
                                                            3.98
  11 Hanne Karlsson              97 IFK Kristinehamn        4.00
                                                            3.86
  12 Linnea Quist                97 IF Göta Karlstad        4.00
                                                            3.79
  13 Maja Sörebro                97 IFK Kristinehamn        3.99
  14 Elinor Funk                 97 IF Göta Karlstad        3.95
  15 Johanna Lager               97 IFK Lidingö             3.92
  16 Anna Karlsson-Tufuga        97 SK Bore                 3.91
  17 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK          3.84
  18 Matilda Eriksson            97 IF Göta Karlstad        3.83
  19 Angelina Nilsson            97 IF Rigor                3.82
  20 Dagny Olofsson-Hoffman      97 Lerum Friidrott         3.79
  21 Isabelle Johansson          97 IF Göta Karlstad        3.77
  22 Moa Carlsson                97 IFK Kristinehamn        3.75
  23 Elin Edgren                 97 SK Bore                 3.72
  24 Linn Ardström               97 IFK Kristinehamn        3.68
  25 Therese Karlsson            97 Ransäters AIS           3.67
  26 Emelie Blom                 97 Sävedalens AIK          3.62
  27 Annika Grundeus             97 IF Göta Karlstad        3.60
  28 Emma Sahlström              97 IF Göta Karlstad        3.57
  29 Erica Edström               97 IFK Kristinehamn        3.56
  30 Lovisa Boström              97 IF Göta Karlstad        3.54
  31 Alexandra Brackman          97 IF Rigor                3.52
                                                            3.47
  32 Mathilda Rydin              97 Sävedalens AIK          3.52
                                                            3.46
  33 Felicia Johansson           97 SK Bore                 3.51
  34 Fanny Carlsson              97 IFK Kristinehamn        3.50
  35 Cajsa Gredenhag             97 Sävedalens AIK          3.49
                                                            3.32
  36 Linnea Falkenström          97 IFK Lidingö             3.49
                                                            3.25
  37 Jennie Jansson              97 IF Göta Karlstad        3.46
  38 Moa Hollstedt               97 IFK Kristinehamn        3.45
  39 Elin Sköld                  97 IFK Kristinehamn        3.41
                                                            3.37
  40 Elin Dahlgren               97 Ransäters AIS           3.41
                                                            3.36
  41 Hanna Westberg              97 IFK Lidingö             3.40
  42 Åsa Linde                   97 IF Rigor                3.39
  43 Julia Niklasson             97 IF Rigor                3.20
  44 Sabrina Rotebrink           97 IF Göta Karlstad        3.12
                                                            3.12
  45 Frida Gustafsson            97 Sävedalens AIK          3.12
  46 Emilia Ganslandt            97 IFK Lidingö             2.63

F12 Kula                           2.0 kg                   25/1

   1 Helena Åhlén                97 SK Bore                 9.88
   2 Agnes Larsson               97 IF Göta Karlstad        9.56
   3 Anna Karlsson-Tufuga        97 SK Bore                 8.62
   4 Sara Dahlgren               97 Ransäters AIS           8.48
   5 Felicia Johansson           97 SK Bore                 8.04
   6 Johanna Lager               97 IFK Lidingö             7.88
   7 Julia Niklasson             97 IF Rigor                7.67
   8 Emelie Blom                 97 Sävedalens AIK          7.59
   9 Elin Edgren                 97 SK Bore                 6.99
  10 Agnes Bengtsson             97 Sävedalens AIK          6.95
  11 Moa Carlsson                97 IFK Kristinehamn        6.68
  12 Emma Sahlström              97 IF Göta Karlstad        6.60
  13 Sabine Steen                97 IFK Kristinehamn        6.48
  14 Maja Sörebro                97 IFK Kristinehamn        6.40
  15 Ellen Oweling               97 IFK Lidingö             6.33
  16 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK          6.32
  17 Jennie Jansson              97 IF Göta Karlstad        6.29
  18 Hanna Heinemann             97 IF Göta Karlstad        6.24
  19 Fanny Carlsson              97 IFK Kristinehamn        6.23
  20 Hanna Westberg              97 IFK Lidingö             6.11
  21 Dagny Olofsson-Hoffman      97 Lerum Friidrott         6.01
  22 Linn Ardström               97 IFK Kristinehamn        5.80
  23 Lisa Piscator               97 IFK Kristinehamn        5.49
  24 Emilia Ganslandt            97 IFK Lidingö             4.76

F11 60m
    Försök  heat: 1                                         25/1
   1 Josefin Persson             98 Sävedalens AIK          9.32   q     A
   2 Isabella Tapper             98 IFK Lidingö             9.56   q     B
   3 Minna Svärd                 98 Kils AIK                9.64   q     B
   4 Elsa Kayser                 98 IF Rigor                9.95
   5 Elin Brunnström             98 IF Göta Karlstad       11.04

    Försök  heat: 2                                         25/1
   1 Miranda Uttgren             98 Tanums IF               9.33   q     A
   2 Ida Hilmersson              98 IF Rigor                9.52   q     A
   3 Sara Hermansson             98 IFK Lidingö             9.74
   4 Amanda Hedelin              98 Kils AIK                9.92
   5 Emma Olsson                 98 IF Göta Karlstad       10.53

    Försök  heat: 3                                         25/1
   1 Hilda Jansson               98 IFK Kristinehamn        9.75
   2 Linn Gustavsson             98 IF Göta Karlstad        9.95
   3 Elin Langeland              98 IFK Lidingö             9.97
   4 Alva Öberg                  98 IF Göta Karlstad       10.36
   5 Johanna Hansen              98 IF Rigor               11.58

    Försök  heat: 4                                         25/1
   1 Sara Sjögren                98 Stenungsunds FI         9.54   q     A
   2 Ellen Abrahamsson           98 Kils AIK                9.97
   3 Victoria Sandsjoe           98 IF Göta Karlstad       10.13
   4 Melissa Persson             98 Sävedalens AIK         10.46
   5 Ida Lennström               98 IFK Lidingö            11.11

    Försök  heat: 5                                         25/1
   1 Ida Hedin                   98 Kils AIK                9.60   q     B
   2 Amanda Lindahl              98 Lerum Friidrott         9.68   q     B
   3 Therese Hermelin            98 IFK Lidingö            10.01
   4 Dorthea Olsen               98 Strömmen IF            10.02

    Försök  heat: 6                                         25/1
   1 Amanda Berggren             98 Ransäters AIS           9.30   q     A
   2 Alva Hilmersson             98 IF Rigor                9.70   q     B
   3 Amanda Ljung                98 IF Göta Karlstad       10.02
   4 Malin Wernung               98 Sävedalens AIK         10.29

    Försök  heat: 7                                         25/1
   1 Ebba Andhult                98 IF Rigor                9.85
   2 Moa Carlsson                98 Sävedalens AIK          9.97
   3 Felicia Wass                98 IF Göta Karlstad       10.50
   4 Felicia Jädervik            98 IFK Lidingö            10.85

    Finalheat  heat: 1                                      25/1
   1 Amanda Berggren             98 Ransäters AIS           9.12
   2 Miranda Uttgren             98 Tanums IF               9.23
   3 Josefin Persson             98 Sävedalens AIK          9.31
   4 Ida Hilmersson              98 IF Rigor                9.45
   5 Sara Sjögren                98 Stenungsunds FI         9.53

    Finalheat  heat: 2                                      25/1
   1 Isabella Tapper             98 IFK Lidingö             9.55
   2 Amanda Lindahl              98 Lerum Friidrott         9.61
   3 Minna Svärd                 98 Kils AIK                9.64
   4 Ida Hedin                   98 Kils AIK                9.64
   5 Alva Hilmersson             98 IF Rigor                9.73

F11 200m
    Final                                                   24/1
   1 Sandra Vestlund             99 Kils AIK               31.47   2
   2 Alva Hilmersson             98 IF Rigor               33.35   12
   3 Beatrice Larsson            98 IF Göta Karlstad       33.54   13

   4 Victoria Sandsjoe           98 IF Göta Karlstad       33.68   15

    Final                                                   24/1
   1 Josefin Persson             98 Sävedalens AIK         32.43   9
   2 Linn Gustavsson             98 IF Göta Karlstad       34.51   18
   3 Ellen Abrahamsson           98 Kils AIK               34.75   20
   4 Ebba Andhult                98 IF Rigor               35.35   22

    Final                                                   24/1
   1 Amanda Lindahl              98 Lerum Friidrott        32.35   6
   2 Minna Svärd                 98 Kils AIK               32.40   8
   3 Elsa Kayser                 98 IF Rigor               33.81   16
   4 Therese Hermelin            98 IFK Lidingö            35.10   21

    Final                                                   24/1
   1 Amanda Berggren             98 Ransäters AIS          32.29   4
   2 Ida Hilmersson              98 IF Rigor               32.74   10
   3 Ida Hedin                   98 Kils AIK               33.97   17
   4 Maria Sandvik               98 Askim IF NOR           36.10   24

    Final                                                   24/1
   1 Hilda Jansson               98 IFK Kristinehamn       33.64   14
   2 Emma Olsson                 98 IF Göta Karlstad       37.22   25
   3 Felicia Jädervik            98 IFK Lidingö            38.96   27
     Johanna Hansen              98 IF Rigor            ej start   -

    Final                                                   24/1
   1 Isabella Tapper             98 IFK Lidingö            31.97   3
   2 Sara Sjögren                98 Stenungsunds FI        32.81   11
   3 Melissa Persson             98 Sävedalens AIK         35.65   23
     Ida Lennström               98 IFK Lidingö         ej start   -

    Final                                                   24/1
   1 Moa Carlsson                98 Sävedalens AIK         32.35   5
   2 Linn Sander                 98 Lerum Friidrott        32.39   7
     Sara Hermansson             98 IFK Lidingö         ej start   -

    Final                                                   24/1
   1 Miranda Uttgren             98 Tanums IF              30.72   1
   2 Elin Langeland              98 IFK Lidingö            34.65   19
   3 Elin Brunnström             98 IF Göta Karlstad       37.93   26

F11 600m
    Final                                                   25/1
   1 Mari Drabløs                98 Tyrving IL NOR       2:00.25   1
   2 Ida Hilmersson              98 IF Rigor             2:00.66   2
   3 Josefin Persson             98 Sävedalens AIK       2:01.16   3
   4 Moa Carlsson                98 Sävedalens AIK       2:01.66   4
   5 Linn Sander                 98 Lerum Friidrott      2:02.31   5
   6 Miranda Uttgren             98 Tanums IF            2:05.27   6
   7 Dorthea Olsen               98 Strömmen IF          2:05.78   7
   8 Beatrice Larsson            98 IF Göta Karlstad     2:08.47   9
   9 Minna Svärd                 98 Kils AIK             2:11.13   10
  10 Felicia Jädervik            98 IFK Lidingö          2:19.07   16
     Amanda Lindahl              98 Lerum Friidrott         bröt   -
     Elina Olsson                98 Kils AIK            ej start   -

    Final                                                   25/1
   1 Isabella Tapper             98 IFK Lidingö          2:07.16   8
   2 Ida Hedin                   98 Kils AIK             2:15.27   11
   3 Amanda Hedelin              98 Kils AIK             2:15.31   12
   4 Moa Loftman                 98 IF Göta Karlstad     2:16.29   13
   5 Melissa Persson             98 Sävedalens AIK       2:17.84   14
   6 Elin Langeland              98 IFK Lidingö          2:18.14   15
   7 Ellen Abrahamsson           98 Kils AIK             2:21.62   17
   8 Elsa Kayser                 98 IF Rigor             2:21.80   18
   9 Alva Hilmersson             98 IF Rigor             2:25.71   19
  10 Ebba Andhult                98 IF Rigor             2:26.82   20
  11 Johanna Hansen              98 IF Rigor             2:40.38   21

F11 Höjd                                                    24/1
   1 Sara Sjögren                98 Stenungsunds FI          138
   2 Ida Jönsson                 98 IF Göta Karlstad         128
   3 Linn Gustavsson             98 IF Göta Karlstad         120   0, 0 riv
   4 Ellen Abrahamsson           98 Kils AIK                 120   0, 1 riv
   5 Ida Hilmersson              98 IF Rigor                 120=  x0, 1 riv
     Malin Wernung               98 Sävedalens AIK           120=  x0, 1 riv
   7 Sara Hermansson             98 IFK Lidingö              120=  x0, 2 riv
     Linn Sander                 98 Lerum Friidrott          120=  x0, 2 riv
   9 Hilda Jansson               98 IFK Kristinehamn         120   xx0, 2 riv
  10 Elsa Kayser                 98 IF Rigor                 115   0, 0 riv
  11 Amanda Berggren             98 Ransäters AIS            115   0, 0 riv

  12 Alva Hilmersson             98 IF Rigor                 115   xx0, 2 riv
  13 Moa Loftman                 98 IF Göta Karlstad         115   xx0, 4 riv
  14 Erica Bengtsson             98 Ransäters AIS            110   x0, 2 riv
  15 Emma Olsson                 98 IF Göta Karlstad         110   xx0, 2 riv
  16 Isabella Tapper             98 IFK Lidingö              103
  17 Elin Brunnström             98 IF Göta Karlstad          95=  0, 0 riv
     Maja Nordstrand             98 Ransäters AIS             95=  0, 0 riv
     Johanna Hansen              98 IF Rigor                  95=  0, 0 riv

F11 Längd                          zon                      25/1
   1 Ida Hilmersson              98 IF Rigor                4.08
   2 Miranda Uttgren             98 Tanums IF               4.07
   3 Sara Sjögren                98 Stenungsunds FI         4.06
   4 Ellen Abrahamsson           98 Kils AIK                3.89
   5 Linn Sander                 98 Lerum Friidrott         3.86
   6 Elsa Kayser                 98 IF Rigor                3.83
   7 Minna Svärd                 98 Kils AIK                3.82
   8 Ida Hedin                   98 Kils AIK                3.71
   9 Josefin Persson             98 Sävedalens AIK          3.66
  10 Hilda Jansson               98 IFK Kristinehamn        3.60
  11 Amanda Berggren             98 Ransäters AIS           3.58
                                                            3.45
  12 Amanda Hedelin              98 Kils AIK                3.58
                                                            3.42
  13 Ida Jönsson                 98 IF Göta Karlstad        3.57
  14 Amanda Lindahl              98 Lerum Friidrott         3.56
  15 Moa Carlsson                98 Sävedalens AIK          3.51
  16 Elin Langeland              98 IFK Lidingö             3.50
  17 Beatrice Larsson            98 IF Göta Karlstad        3.49
  18 Dorthea Olsen               98 Strömmen IF             3.42
  19 Linn Gustavsson             98 IF Göta Karlstad        3.42
                                                            3.25
  20 Moa Loftman                 98 IF Göta Karlstad        3.38
  21 Ebba Andhult                98 IF Rigor                3.27
  22 Johanna Hansen              98 IF Rigor                3.22

  23 Isabella Tapper             98 IFK Lidingö             3.18
                                                            3.08
  24 Victoria Sandsjoe           98 IF Göta Karlstad        3.18
                                                            3.07
  25 Malin Wernung               98 Sävedalens AIK          3.17
  26 Alva Hilmersson             98 IF Rigor                3.14
  27 Sara Hermansson             98 IFK Lidingö             3.08
  28 Emma Olsson                 98 IF Göta Karlstad        2.99
  29 Elin Brunnström             98 IF Göta Karlstad        2.92
  30 Melissa Persson             98 Sävedalens AIK          2.91
  31 Felicia Jädervik            98 IFK Lidingö             2.88
  32 Alva Öberg                  98 IF Göta Karlstad        2.83
  33 Therese Hermelin            98 IFK Lidingö             2.82
  34 Ida Lennström               98 IFK Lidingö             2.33

F11 Kula                           2.0 kg                   24/1
   1 Carolin Näslund             98 SK Bore                 8.61
   2 Sara Sjögren                98 Stenungsunds FI         8.17
   3 Maria Sandvik               98 Askim IF NOR            7.54
   4 Maja Nordstrand             98 Ransäters AIS           7.33
   5 Victoria Sandsjoe           98 IF Göta Karlstad        7.07
   6 Beatrice Larsson            98 IF Göta Karlstad        6.88
   7 Minna Svärd                 98 Kils AIK                6.18
   8 Josefin Persson             98 Sävedalens AIK          6.12
   9 Malin Wernung               98 Sävedalens AIK          6.06
  10 Hilda Jansson               98 IFK Kristinehamn        5.99
  11 Ellen Abrahamsson           98 Kils AIK                5.97
  12 Amanda Berggren             98 Ransäters AIS           5.88
  13 Ida Hilmersson              98 IF Rigor                5.73
  14 Sara Hermansson             98 IFK Lidingö             5.65
  15 Linn Gustavsson             98 IF Göta Karlstad        5.56
  16 Ida Hedin                   98 Kils AIK                5.55
  17 Isabella Tapper             98 IFK Lidingö             5.36
  18 Moa Loftman                 98 IF Göta Karlstad        5.25
  19 Alva Hilmersson             98 IF Rigor                5.24
  20 Emma Olsson                 98 IF Göta Karlstad        5.15
  21 Moa Carlsson                98 Sävedalens AIK          5.13
  22 Elin Langeland              98 IFK Lidingö             5.02
  23 Wilma Swartling             98 IF Göta Karlstad        4.85
  24 Therese Hermelin            98 IFK Lidingö             4.77
  25 Erica Bengtsson             98 Ransäters AIS           4.65
  26 Ebba Andhult                98 IF Rigor                4.58
  27 Felicia Jädervik            98 IFK Lidingö             4.42
  28 Johanna Hansen              98 IF Rigor                4.06
  29 Ida Lennström               98 IFK Lidingö             4.04

F10 60m
    Försök  heat: 1                                         24/1
   1 Hedvig Pettersson            0 Kils AIK                9.62   q
   2 Alexandra Lill              99 IFK Kristinehamn        9.72   q
   3 Erika Blomqvist             99 IFK Sunne FK           10.60
   4 Jonna Uttman                99 IF Göta Karlstad       10.73
   5 Klara Karlsson              99 IF Göta Karlstad       11.59

    Försök  heat: 2                                         24/1
   1 Sandra Vestlund             99 Kils AIK                9.21   q
   2 Anna Påsse                  99 Göteborgs Kv IK        10.21   q
   3 Camilla Appel               99 IF Göta Karlstad       10.34
   4 Nellie Tryggvesson          99 IFK Kristinehamn       10.77

    Försök  heat: 3                                         24/1
   1 Frida Swahn                 99 IF Göta Karlstad       10.48
   2 Maria Kramer                99 Sävedalens AIK         10.88
   3 Frida Karlsson              99 IFK Kristinehamn       11.42
   4 Maja Mikkelsen              99 KFUM Arvika            12.26

    Försök  heat: 4                                         24/1
   1 Julia Arlestrand            99 IFK Sunne FK            9.90   q
   2 Agnes Moberg                99 IFK Kristinehamn       10.32
   3 Kajsa Högberg               99 IF Rigor               10.39
   4 Ida Holmberg                99 IF Göta Karlstad       10.75

    Final                                                   24/1
   1 Sandra Vestlund             99 Kils AIK                9.23
   2 Hedvig Pettersson            0 Kils AIK                9.53
   3 Alexandra Lill              99 IFK Kristinehamn        9.70
   4 Julia Arlestrand            99 IFK Sunne FK            9.83
   5 Anna Påsse                  99 Göteborgs Kv IK        10.41

F10 600m
    Final                                                   24/1
   1 Anna Påsse                  99 Göteborgs Kv IK      2:07.82
   2 Kajsa Högberg               99 IF Rigor             2:12.54
   3 Frida Swahn                 99 IF Göta Karlstad     2:15.17
   4 Maria Kramer                99 Sävedalens AIK       2:17.94
   5 Ida Holmberg                99 IF Göta Karlstad     2:29.32

   6 Hanna Olsson                99 Kils AIK             2:30.73
     Emilia Eriksson              1 IF Göta Karlstad        bröt

F10 Höjd                                                    24/1
   1 Hedvig Pettersson            0 Kils AIK                 129
   2 Erika Blomqvist             99 IFK Sunne FK             110   x0, 2 riv
   3 Camilla Appel               99 IF Göta Karlstad         110   xx0, 4 riv
   4 Julia Arlestrand            99 IFK Sunne FK             105
   5 Alexandra Lill              99 IFK Kristinehamn         100   x0, 2 riv
   6 Maria Kramer                99 Sävedalens AIK           100   xx0, 2 riv
   7 Jonna Uttman                99 IF Göta Karlstad          93=  0, 0 riv
     Kajsa Högberg               99 IF Rigor                  93=  0, 0 riv
     Miranda Nilsson              0 SK Bore                   93=  0, 0 riv
  10 Anna Påsse                  99 Göteborgs Kv IK           93   x0, 1 riv
  11 Maja Mikkelsen              99 KFUM Arvika               85

F10 Längd                          zon                      24/1
   1 Hedvig Pettersson            0 Kils AIK                4.06
   2 Sandra Vestlund             99 Kils AIK                4.01
   3 Alexandra Lill              99 IFK Kristinehamn        3.71
   4 Julia Arlestrand            99 IFK Sunne FK            3.64
   5 Camilla Appel               99 IF Göta Karlstad        3.55
   6 Agnes Moberg                99 IFK Kristinehamn        3.39
   7 Frida Swahn                 99 IF Göta Karlstad        3.32
   8 Jonna Uttman                99 IF Göta Karlstad        3.30
   9 Hanna Olsson                99 Kils AIK                3.21
  10 Anna Påsse                  99 Göteborgs Kv IK         3.20
                                                            3.18
  11 Kajsa Högberg               99 IF Rigor                3.20
                                                            3.07
  12 Nellie Tryggvesson          99 IFK Kristinehamn        3.18
  13 Ida Holmberg                99 IF Göta Karlstad        3.04
  14 Erika Blomqvist             99 IFK Sunne FK            2.98
  15 Julia Thorstensson          99 IFK Kristinehamn        2.89
  16 Maria Kramer                99 Sävedalens AIK          2.85
  17 Frida Karlsson              99 IFK Kristinehamn        2.64
  18 Maja Mikkelsen              99 KFUM Arvika             2.56
  19 Miranda Nilsson              0 SK Bore                 2.45

F10 Kula                           2.0 kg                   24/1
   1 Sandra Vestlund             99 Kils AIK                6.60
   2 Hedvig Pettersson            0 Kils AIK                6.16
   3 Anna Påsse                  99 Göteborgs Kv IK         5.05
   4 Hanna Olsson                99 Kils AIK                4.91
   5 Kajsa Högberg               99 IF Rigor                4.58
   6 Alexandra Lill              99 IFK Kristinehamn        4.53
   7 Maja Mikkelsen              99 KFUM Arvika             4.51
   8 Miranda Nilsson              0 SK Bore                 4.38
   9 Agnes Moberg                99 IFK Kristinehamn        3.73
  10 Julia Thorstensson          99 IFK Kristinehamn        3.33
  11 Frida Karlsson              99 IFK Kristinehamn        3.31