IF Götas forum
Träningsprogram vinter 2020 - Utskriftsvänlig version

+- IF Götas forum (http://www.ifgota.se/forum)
+-- Forum: Föreningen (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Långdistansarna (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Ämne: Träningsprogram vinter 2020 (/showthread.php?tid=3543)


Träningsprogram vinter 2020 - MagnusT - 20191103 21:52

Med reservation för att mindre ändringar kan komma att göras allt eftersom!

2019-11-04 Må
2019-11-05 Ti Vo2 6x800m/3' p=90'', Samling Våxnäshallen 17:30
2019-11-06 On
2019-11-07 To
2019-11-08 Fr
2019-11-09 Lö LT 3x10' p=2', Samling Våxnäshallen 10:00
2019-11-10 Sö
2019-11-11 Må
2019-11-12 Ti Vo2 6x600m p=2', Samling Våxnäshallen 17:30
2019-11-13 On
2019-11-14 To
2019-11-15 Fr
2019-11-16 Lö A LT 6x6' p=90'', Samling Våxnäshallen 10:00
2019-11-16 Lö B Tävling Vinterspelen 3000m, Örebro
2019-11-17 Sö
2019-11-18 Må
2019-11-19 Ti FSNU 3x(400m+300m+200m) p=2' sp=4', Våxnäshallen 17:30
2019-11-20 On
2019-11-21 To
2019-11-22 Fr
2019-11-23 Lö LT 2x20' p=3', Samling Våxnäshallen 10:00
2019-11-23 Lö
2019-11-24 Sö
2019-11-25 Må
2019-11-26 Ti FSNU 10x300m p=2', Samling Våxnäshallen 17.30
2019-11-27 On
2019-11-28 To
2019-11-29 Fr
2019-11-30 Lö LT 10'+8'+6'+4'+2' p=2', Samling Våxnäshallen 10:00
2019-12-01 Sö
2019-12-02 Må
2019-12-03 Ti Resultattävling 3000m, Våxnäshallen
2019-12-04 On
2019-12-05 To
2019-12-06 Fr
2019-12-07 Lö LT 10x4' p=1', Samling Våxnäshallen 10:00
2019-12-08 Sö Tävling Triumfglasspelen 1000m, Örebro
2019-12-09 Må
2019-12-10 Ti FSNU 4x2x300 p=100m jogg sp =4' + 1000m sp=8', Samling Våxnäshallen 17:30
2019-12-11 On
2019-12-12 To
2019-12-13 Fr
2019-12-14 Lö SD20, Samling Våxnäshallen 10:00
2019-12-15 Sö
2019-12-16 Må
2019-12-17 Ti SNU 10x200m p=2', Våxnäshallen 17:30
2019-12-18 On
2019-12-19 To
2019-12-20 Fr
2019-12-21 Lö Resultattävling 1000m, Våxnäshallen
2019-12-22 Sö
2019-12-23 Må
2019-12-24 Ti JULAFTON
2019-12-25 On
2019-12-26 To
2019-12-27 Fr
2019-12-28 Lö Vo2 3x600m+4x500m+3x400m p=1', Samling Våxnäshallen 10:00 (INNE)
2019-12-29 Sö
2019-12-30 Må
2019-12-31 Ti Tävling Sylvesterlopp 12km, Kristinehamn
2019-12-31 Ti Tävling Connys Sydvästrace 3km/5km/8km, Grums

2020-01-01 On
2020-01-02 To
2020-01-03 Fr
2020-01-04 Lö LT 4x10' p=2', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-01-05 Sö
2020-01-06 Må
2020-01-07 Ti FSNU 3x3x300m p=45'' jogg sp=4' + 1200m sp=8', Samling Våxnäshallen 17:30
2020-01-08 On
2020-01-09 To
2020-01-10 Fr
2020-01-11 Lö LT 6x6' p=90'', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-01-11 Lö Tävling Örebro Indoor Games 800m/3000m, Tybblelundshallen Örebro
2020-01-12 Sö Tävling Örebro Indoor Games 1500m, Tybblelundshallen Örebro

2020-01-13 Må
2020-01-14 Ti FSNU 10x300m p=2', Samling Våxnäshallen 17:30
2020-01-15 On
2020-01-16 To
2020-01-17 Fr
2020-01-18 Lö LT 10x4' p=1', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-01-19 Sö
2020-01-20 Må
2020-01-21 Ti FSNU 2x400m+4x200m+2x400m p=1' sp=4'
2020-01-22 On
2020-01-23 To
2020-01-24 Fr
2020-01-25 Lö LT 20'+10'+5' p=3', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-01-26 Sö Tävling Götas Ungdomsspel 1500m
2020-01-27 Må
2020-01-28 Ti Vo2 5x1000m p=3', Samling Våxnäshallen 17.30
2020-01-29 On
2020-01-30 To
2020-01-31 Fr
2020-02-01 Lö FUNKTIONÄR: Karlstad 6-timmars, Våxnäshallen
2020-02-02 Sö
2020-02-03 Må
2020-02-04 Ti FSNU 3x(400m+300m+200m) p=2' sp=4', Våxnäshallen 17:30
2020-02-05 On
2020-02-06 To
2020-02-07 Fr
2020-02-08 Lö LT 3x10' p=2', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-02-09 Sö Tävling Kils Inomhusspel 800m, Våxnäshallen
2020-02-10 Må
2020-02-11 Ti FSNU 4x2x300m p=100m jogg sp =4' + 1000m sp=8', Våxnäshallen 17:30
2020-02-12 On
2020-02-13 To
2020-02-14 Fr
2020-02-15 Lö LT 2x20' p=3', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-02-16 Sö
2020-02-17 Må
2020-02-18 Ti Resultattävling 200m/400m/800m/3000m, Våxnäshallen
2020-02-19 On
2020-02-20 To
2020-02-21 Fr
2020-02-22 Lö LT 3'+4'+5'+6'+5'+4'+3' p=1', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-02-23 Sö
2020-02-24 Må
2020-02-25 Ti Vo2 4x4' alt. 4x1200m p=3', Våxnäshallen 17:30
2020-02-26 On
2020-02-27 To
2020-02-28 Fr Tävling IVSM 3000m, Malmö
2020-02-29 Lö LT 6x6' p=90'', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-02-29 Lö Tävling IVSM 400m/1500m, Malmö
2020-03-01 Sö Tävling IVSM 200m/800m, Malmö

2020-03-02 Må
2020-03-03 Ti Auita 3x2x3' p=30'' sp=2:30, Våxnäshallen 17:30
2020-03-04 On
2020-03-05 To
2020-03-06 Fr
2020-03-07 Lö Backe 6x"Långa Sannabacken" p=2', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-03-08 Sö
2020-03-09 Må
2020-03-10 Ti Vo2 3x5x2' p=45'' sp=3', Våxnäshallen 17.30
2020-03-11 On
2020-03-12 To
2020-03-13 Fr
2020-03-14 Lö LT 10'+8'+6'+4'+2' p=2', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-03-15 Sö
2020-03-16 Må
2020-03-17 Ti Vo2 3' + 2x10x70'' p=20'' sp=3', Samling Tingvalla 17:30 
2020-03-18 On
2020-03-19 To
2020-03-20 Fr
2020-03-21 Lö LT 3'+4'+5'+6'+7'+4x2' p=90, Samling Våxnäshallen 10:00
2020-03-22 Sö
2020-03-23 Må
2020-03-24 Ti SD 5km, Våxnäshallen 17:30 (INNE)
2020-03-25 On
2020-03-26 To
2020-03-27 Fr
2020-03-28 Lö LT 6x6' p=90'', Samling Våxnäshallen 10:00
2020-03-28 Lö Tävling Marsspelen 200m/800m, Örebro
2020-03-29 Sö Tävling Marsspelen 3000m, Örebro

2020-03-30 Må
2020-03-31 Ti Tappering 6x400m p=600m jogg, Samling Tingvalla 17:30
2020-04-01 On
2020-04-02 To
2020-04-03 Fr
2020-04-04 Lö Tävling Startmilen, Örebro
2020-04-05 Sö


RE: Träningsprogram vinter 2020 - MagnusT - 20191226 14:50

Träningsprogrammet är uppdaterat fram till Startmilen!

Mvh
Karl-Martin & Magnus


RE: Träningsprogram vinter 2020 - MagnusT - 20200325 19:04

Ett nytt träningsprogram för våren är på gång! Vi ska sätta oss ner och planera i helgen och ska försök hitta på lite nytt nu när många tävlingar/lopp ställs in pga coronaviruset.