IF Götas forum

Full version: Startlista/Resultat: Löparnaskväll inkl DM 10 000m 17/8
Du ser för närvarande en nerbantad version av innehållet. Se den fulla versionen med ordentlig formatering.

Startlista Löparnas kväll Tingvalla
inkl Värmlands DM/VDM 10 000m
Onsdagen den 17 aug 2011
Tingvalla IP, Karlstad

Arrangör: IF Göta

Tidsprogram:
18:00 3000m
18:30 10 000m H2 (Tider över 38.30*)
19:30 10 000m H1 (Tider under 38:30)

Plats:
Tingvalla, Karlstad

Efteranmälan:
På plats.
Avgift:
100:- för senior och veteran.
40:- för ungdom.

STARTLISTA

3000m 18:00
3000m 9.09 MSen André Rangelind -91 IF Göta
3000m 9.20 MSen Per Jung -85 IF Göta
3000m 9.59 P17 Anton Nilsson -94 Kils OK
3000m 12.00 F?? Julia Schytzer-95
3000m 12.00 F?? Hampus Balkåsen-95
3000m 12.00 F?? Emelina Schytzer-97
3000m 12.00 F?? Josefine Fransson-97
3000m 12.00 F?? Ella Sjödin-97
3000m 12.00 F?? Ann-Charlotte Carlsson-97
3000m 12.00 F?? Linnea Quist-97
3000m 12.00 F?? Beatrice Larsson-98
3000m 12.30 KSen Anna Nyström -81 IF Göta
3000m 13.30 MSen Joakim Magnusson -86 Nilivaara IS

10 000m Heat 2 18:30
10 000m 38.30 Daniel Rudner -83 IF Göta
10 000m 39.29 M35 Fredrik Nyström -75 IF Göta
10 000m 39.57 M35 Hans-Erik Andersson -74 IF Göta
10 000m 39.58 M35 Niclas Hensing -73 IF Göta
10 000m 39.59 M40 Malcolm Chapman -71 IF Göta
10 000m 39.59 M45 Dan Carlson -65 IF Göta
10 000m 41.30 M40 Håkan Bylerius -68 IF Göta
10 000m 42.00 KSen Sigrid Josefsson -85 Nilivaara IS
10 000m 42.39 M50 Rolf Mellberg-60 SISU Forshaga
10 000m 42.59 MSen Anders Tibo -84 Postens IF
10 000m 43.00 M55 Lars-Erik Carlsson -56 IF Göta
10 000m 45.00 M45 Kjell Svensson -62 Säffle Friidrott

10 000m Heat 1 19:30
10 000m 33.59 Msen Anders Eriksson -82 IF Göta
10 000m 34.00 M35 Fredrik Nordström -72 IF Göta
10 000m 34.00 MSen Per Jung -85 IF Göta
10 000m 34.36 Msen Juma Lomani -85 IF Göta
10 000m 34.59 MSen Thomas Juhlén -82 IF Göta
10 000m 35.45 M50 Per-Anders Ottersten -61 IF Göta
10 000m 35.59 MSen Anton Nilsson -94 Kils OK
10 000m 36.20 M45 Lars Lundegård -65 IF Göta
10 000m 36.59 M40 Lars Olsson -70 IF Göta
10 000m 36.59 M45 Lennart Eriksson -66 IF Göta
10 000m 37.00? H50 Gunnar Michold -59 KFUM Arvika
10 000m 37.25 MSen Karl-Martin Nordling -77 IF Göta
10 000m 37.30 msen anders nilsson if göta
10 000m 37.59.9 M40 Fredrik Eriksson -70 IF Göta
Vi behöver ett antal varvräknare, så om du har möjlighet -Hojta till!

/Lars
Min pappa, Lars Olsson, hjälper till!
Jag kan hjälpa till på 10000 m, och kanske springer 3000 m själv.
Status:

Simon (Kansli) lägger in de som kommit in med anmälningar via mail/PG i startlistan, fixar fram nummerlappar.
Mats L tar el-tider.
Jag är med i början och delar ut nummerlappar.
Kauko är med som varvräknare och prisutdelare DM.
Lennart J, Lars O, Sören och Niclas har flaggat för att de kan va med och hjälpa till som varvräknare.

Uthämtning nummerlappar och efteranmälan 17:30 - 18:30.

- Varvräknare kan man inte få för många av... bara för få... så det är bara bra att vara flera.
Ses,
/Lars
Uppdaterad startlista med Startnummer.
//Simon


StNr Klass Namn F-år Klubb

3000m 18:00
700 Msen André Rangelind 91 IF Göta Karlstad
701 Msen Per Jung 85 IF Göta Karlstad
702 Msen Anton Nilsson 94 Kils OK
703 Ksen Julia Schytzer 95 IF Göta Karlstad
704 Ksen Hampus Balkåsen 95 IF Göta Karlstad
705 Ksen Emelina Schytzer 97 IF Göta Karlstad
706 Ksen Josefine Fransson 97 IF Göta Karlstad
707 Ksen Ella Sjödin 97 IF Göta Karlstad
708 Ksen Ann-Charlotte Carlsson 97 IF Göta Karlstad
709 Ksen Linnea Quist 97 IF Göta Karlstad
710 Ksen Beatrice Larsson 98 IF Göta Karlstad
711 Ksen Anna Nyström 81 IF Göta Karlstad
712 Msen Joakim Magnusson 86 Nilivaara IS
713 Msen Johan Wahlgren 99 IFK Kristinehamn
714 Msen Marcus Ruus 94 IK Springväst
715 Ksen Mathilda Ruus 97 IK Springväst

10 000m Heat 2 18:30
716 Msen Daniel Rudner 83 IF Göta Karlstad
717 M35 Fredrik Nyström 75 IF Göta Karlstad
718 M35 Hans-Erik Andersson 74 IF Göta Karlstad
719 M35 Niclas Hensing 73 IF Göta Karlstad
720 M40 Malcolm Chapman 71 IF Göta Karlstad
721 M45 Dan Carlson 65 IF Göta Karlstad
722 M40 Håkan Bylerius 68 IF Göta Karlstad
723 Ksen Sigrid Josefsson 85 Nilivaara IS
724 M50 Rolf Mellberg 60 SISU Forshaga
725 Msen Anders Tibo 84 Postens IF
726 M55 Lars-Erik Carlsson 56 IF Göta Karlstad
727 M45 Kjell Svensson 62 Säffle Friidrott
728 M60 Jan-?ke ?stlund 50 Säffle Friidrott

10 000m Heat 1 19:30
729 Msen Anders Eriksson 82 IF Göta Karlstad
730 M35 Fredrik Nordström 72 IF Göta Karlstad
731 Msen Per Jung 85 IF Göta Karlstad
732 Msen Juma Lomani 85 IF Göta Karlstad
733 Msen Thomas Juhlén 82 IF Göta Karlstad
734 M50 Per-Anders Ottersten 61 IF Göta Karlstad
735 Msen Anton Nilsson 94 Kils OK
736 M45 Lars Lundegård 65 IF Göta Karlstad
737 M40 Lars Olsson 70 IF Göta Karlstad
738 M45 Lennart Eriksson 66 IF Göta Karlstad
739 M50 Gunnar Michold 59 KFUM Arvika
740 Msen Karl-Martin Nordling 77 IF Göta Karlstad
741 Msen Anders Nilsson IF Göta Karlstad
742 M40 Fredrik Eriksson 70 IF Göta Karlstad
Ett STORT TACK till Mats Lundström, Simon, Kauko, och alla inhoppande varvräknare!

Vad gäller DM-medaljer så kommer de delas ut i samband med Långa Terräng DM i Kil.
Vi ses där,
/Lars
Referens-URL:er