Tävlingsinfo

Tillbaka

Värmlandsserien, Karlskoga, 12 maj - A

Tävlingens hemsida

Lag-SM kval, Karlstad, 19 maj -

Boregalan, Torsby, 19 maj - A

Skol-DM final , Karlstad, 20 maj -

Stafett- SM, Göteborg, 26-27 maj - A,T, middag

Dessa lag är nu anmälda från göta!

Lag / Deltagare

M 4x100m
Melker Gustavsson / Niklas Bergman Larsson / Victor Petterson / Gabriel Gunnarsson
Reserv: Henrik Larsson (tänker första sträcka ifall han kan springa)

P19 4x100m
Daniel Grenegård / Melker Gustavsson / Nahom Hailu / Gabriel Gunnarsson
Reserv: Henrik Larsson (första sträcka)

P19 1000m
Daniel Grenegård / Gabriel Gunnarsson / Melker Gustavsson / Nahom Hailu
Reserv: Henrik Larson (kanske 300m?)

P15 4x100
Love Lindström / Frits Moström / Noel Edvinsson / Oliver Ellström
Reserv: Petter Olsson Bjerke

P15 3x800m
Tanken var Oliver, Noel och Filip Sundn men reglerna säger max en 04 så då kanske det inte blir nått 3x800m lag.

K22 3x400m
Linn Bäcklin / Victoria Sandsjöe / Lisa Piscator

F15 4x80m
Hanna Karlsson / Felicia Eriksson / Klara Lindholm / Maria Grenegård

3x800m
Lova Perman / Felicia Eriksson / Hanna Karlsson


Vi åker från Tingvalla IP lördag morgon ca 08:00 men det fastställs när tidsprogrammet kommer i början av nästa vecka.

Boende blir Scandic Mölndal där vi äter middag lördag kväll kl 19:00 och frukost söndag morgon.

Tävligen väntas vara slut kl 16 på söndag så vi åker hem mot karlstad när vi är klara och altså senast 16:30








Tävlingens hemsida

East Sweden Games, Linköping, 27 maj - A

Tävlingens hemsida

Värmlandsserien, Säffle, 27 maj - A

Vårruset, Karlstad, 29 maj - (A)

Tävlingens hemsida

SAYO, Sollentuna, 1-3 juni - A

Tävlingens hemsida

Stefan Holmspelen, Kil, 2 juni - A

Tävlingens hemsida

Skararacet, Skara, 6 juni - A

Tävlingens hemsida

Kraftmätningen/kval, Glanshammar, 9 juni - A,T

Tävlingens hemsida

Karlstad Stadslopp, Sundsta, 16 juni -

Tävlingens hemsida

Bottnarydskastet , Bottnaryd, 16-17 juni - A

Tävlingens hemsida

Nobelspelen, Karlskoga, 17 juni - A

Tävlingens hemsida

Sollentuna GP, Sollentuna, 28 juni - A,T

Tävlingens hemsida

Världsungdomsspelen, Göteborg, 29-1 jul juni - A,(T),(B)

Tävlingens hemsida

Lag-SM final, Helsingborg, 6 juli - A,T,

Öresundsspelen , Helsingborg, 6-8 juli - A,(T), (B)

Tävlingens hemsida

Sunnespelen, Sunne, 7 juli - A

Götas Ungdomsspel, Tingvalla IP, 21-22 juli - A

Tävlingens hemsida

Karlstad Grand Prix, Tingvalla IP, 25 juli - A

Tävlingens hemsida

Stjärnspelen, Arvika, 28-29 juli - A

USM 15-16 år, Enskede, 3-5 augusti - A,(T),(B)+middag

Tävlingens hemsida

JSM 17-22 år, Huddinge, 3-5 augusti - A,(T),(B)+middag

Tävlingens hemsida

Göteborg GP, Slottskogsvallen, 18 augusti -

Tävlingens hemsida

Värmlandsserien, Kristinehamn, 18 augusti - A

Tävlingens hemsida

Lag-USM, Malmö, 19 augusti - A,T,B

SM, Eskilstuna, 24-26 augusti - A,T,B+middag

Tävlingens hemsida

Värmlandsserien, Hagfors, 26 augusti - A

Blodomloppet, Karlstad, 30 augusti -

Tävlingens hemsida

Goliatspelen, Kil, 1-2 september - A

Kraftmätning final, Linköping, 1-2 september - A, T, B